9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Здоров’я людей чи Економічна стабільність? Бізнес голосує за баланс пріоритетів

 • У понеділок 23 березня провідні бізнес-асоціації та спільноти заявили про своє неприйняття поспішних дій уряду, які ведуть до економічної кризи країни. 

  Першою вийшла спільна заява Європейської бізнес-асоціації (ЕБА) та 9 провідних бізнес-спільнот та асоціацій, в якій зазначається, що прийняті урядом заходи є надто жорсткими як для початкового стану пандемії в Україні. Автори попереджають про можливе падіння ВВП до 9% і зростання курсу гривні до 35 грн/долар. Вони пропонують уряду 7 кроків для запобігання цієї ситуації, серед яких «не допустити значної втрати робочих місць» шляхом, зокрема, «залучення бізнес-спільноти до розробки покрокових планів дій».

  Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) заявила, що головний виклик країни полягає в збалансуванні пріоритетів – охорони здоров’я громадян та економіки. АППАУ закликає уряд ввести заходи, які стимулюють економічну діяльність. Уряду необхідно прийняти постанови, які дозволяють «армії» цифрових розробників реально застосувати свої активи для критичних потреб підприємств промисловості, енергетики та інфраструктури. Це збереже робочі місця та прискорить процеси цифрової трансформації підприємств. АППАУ закликає учасників ринку до взаємодії на регіональному та галузевому рівнях, а всі цифрові спільноти – до об’єднання з урядом для подолання наслідків кризи.

  Про економічну кризу уряд попереджають провідні економісти. Співзасновник платформи «Нова країна» Валерій Пекар разом з групою економістів пропонує цілий антикризовий пакет, включно з податковими та кредитними стимулами, регуляторними заходами, можливостями для зайнятості.  

  Директор економічних програм Інституту майбутнього Анатолій Амелін пропонує спланувати пакет антикризових заходів у 15 млрд доларів. «Найшвидше простимулювати зайнятість (отже, й споживання), а також внутрішній попит можна через інфраструктурні проєкти. По-перше, необхідно  збільшити обсяги будівельних робіт (дороги, портова інфраструктура, житлове і комерційне будівництво тощо). Інструменти – бюджет, кредитування або держгарантії інвесторам інфраструктурних проєктів, запуск довгострокової іпотеки. Обсяг пакету може бути до 4 млрд доларів».

  Сьогодні багато країн світу вдаються до подібних заходів з метою швидкого регулювання та надання дотацій певним секторам економіки, які стають пріоритетними в умовах кризи. Окремі уряди країн, наприклад США, планують «роздавати гроші» споживачам, щоб підтримати економічну активність і споживання. 

  Зазначені пакети заходів з боку АППАУ та Інституту майбутнього значно перевищують прийняті урядом і парламентом на минулому тижні. Серед них перелік заходів, що стосуються податкових перевірок, тимчасового скасування штрафів, фінансових умов для підприємців тощо. Уряд мобілізував ряд великих фінансово-промислових груп на боротьбу з пандемією, в областях створюються штаби, куди входять менеджери від бізнесу та обласних адміністрацій. Однак це не вирішує проблем масового безробіття, яке незабаром може розпочатись у країні.

  Як далі реагуватиме український уряд? В яких напрямах рухатись? Поки писалась ця стаття – уряд уже відреагував. Денис Шмигаль підтвердив готовність уряду співпрацювати з аналітичними центрами країни в реалізації економічних викликів. І це добра новина. 

  Юрчак Олександр, аналітичний центр Industry4Ukraine


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Завершено один з етапів вогневих випробувань колісної САУ “Богдана” (відео)

  Дослідний зразок колісної САУ 2С22 "Богдана" пройшов один з етапів заводських випробувань на полігоні Широкий Лан.

  Представлено дослідження про використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві

  На платформі Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації в рамках круглого столу, присвяченого використанню золошлакових...

  Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

  Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на...

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.