9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Збройні сили України зацікавлені у роботизованих платформах

Вітчизняні приватні компанії продемонстрували військовим роботизовані платформи власного виробництва.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний.

Інформагентство Міноборони України повідомляє, що нещодавно на одному з військових полігонів вітчизняні приватні компанії КБ «Роботікс» (м. Київ), «Інфоком Лтд» (м. Запоріжжя) та Львівська приватна компанія Roboneers представили роботизовані наземні платформи власного виробництва.

Координував спільну роботу військових та виробників командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євгеній Мойсюк.

blank

Метою заходу було – перевірити задекларовані виробниками параметри та можливості українських роботизованих платформ та БПЛА.

“Бойові роботизовані платформи потрібні нашій армії. Їхні головні бойові здатності дозволяють використовувати їх для штурму об’єктів та позицій противника, розвідки, зокрема інженерної, а також для знищення цілей, патрулювання та охорони блокпостів, військових складів, аеродромів, місць базування техніки та інших важливих об’єктів. Крім того, їх застосовують для логістики, медичної евакуації та інших завдань насамперед, якщо не в тилу противника, то в міжпозиційному просторі. Є багато ділянок на фронті, куди вантажними автомобілями або іншими транспортними засобами підвезти необхідний вантаж неможливо”, – зазначив командувач Десантно-штурмових військ.

blank
Спостережно-вогневий комплекс “Мисливець” від компанії “Роботікс” (м. Київ). Фото: АрміяInform

Він також додав, що огляд представленої техніки, дозволяє військовим краще ознайомитись з технічними рішеннями, які виробники пропонують для армії, а виробникам врахувати зауваження військових і вдосконалити свої розробки.

“Найкращим варіантом для військ є універсальна роботизована платформа, на яку можна було б поставити засіб вогневого враження, за необхідності його зняти та використовувати як транспортний засіб, або швидко переобладнати для виконання інших завдань”, – зауважив генерал-лейтенант Мойсюк.

blank
Дистанційно керована бойова платформа Camel від компанії Roboneers. Фото: АрміяInform

Окрім того, командувач зазначив, що збройні сили будуть формувати вимоги до такої техніки, вносити зміни в штатні структури. В розвідувальній роті необхідно створити окремий взвод технічної розвідки, у взводі – окреме відділення.

blank

Зазначається, що створення і впровадження наземних роботизованих комплексів у Збройних Силах України є однією з важливих передумов підвищення ефективності застосування військ, зміни форм і способів ведення бойових дій. Нова техніка диктує зміну до формування бойових підрозділів за більш революційною концепцією. Відтак, підрозділи отримають спроможність вести автономні бойові дії на значних відстанях від основних сил.

Нагадуємо, що в грудні минулого року, бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) провела частину дослідних випробувань зразка дистанційно-керованої платформи Camel.

blank

Як повідомлено, платформа являє собою безпілотний наземний апарат, який призначений для участі у проведенні розвідувальних операцій, виявлення та знищення живої сили та легко броньованих цілей противника. Додатково вона зможе супроводжувати розвідувальні групи, перевозити та доставляти військові вантажі на лінію зіткнення.

У випадку ведення ворожого вогню, може використовуватися як прикриття для відходу особового складу або евакуації поранених.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають