9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Лютого, 2024

Завод з виробництво спецавтомобілів та бронескла відновлює виробництво на Львівщині

Підприємство “Цітіус С” займається виготовленням спецавтомобілів та броньованого скла. Воно було засноване в Криму на початку 90-х років. У 2014 році підприємство релокували у Мелітополь. Через 8 років “Цітіус С” довелось знову переїхати через російську збройну агресію, цього разу — на Стрийщину.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Зараз підприємство відновлює своє виробництво. Частину обладнання готують самі. Решту — закупили та чекають з-за кордону. Підприємство із понад 30-річною історією у 2022 році було змушене починати все спочатку вдруге за час свого існування, розповідає менеджерка Анастасія Сирова. Її батько заснував, а тепер і відновлюватиме справу свого життя.

Підприємство “Цітіус С” з виробництва спецавтомобілів та бронескла. Фото: Суспільне

“Підприємство було створено у 1991 році в місті Сімферополь, це Крим. У 2014, після захоплення Криму, ми переїхали в Мелітополь. Нічого не змогли забрати, повністю все знов з нуля. Мелітополь був захоплений в перші дві години після початку окупації й встигли лише люди виїхати, але це головне для підприємства. Бо люди, які в нас працюють — фахівці, які з нами понад 10 років. А деякі й більше. Тому ми впевнені, що вони зможуть відтворити все”, — каже менеджерка підприємства Анастасія Сирова.

Один із працівників – Андрій Жидков. Він — один із тих, хто працював ще на першому, кримському підприємстві. А тепер вдруге відтворює його на Львівщині. Він виготовлятиме броньоване скло.

“Найбільша складність — це, мабуть, задати правильну форму, дивлячись на процес, щоб нічого не відходило від процесу. Якщо буде порушено, то це буде брак. Суть виробництва — захистити наших хлопців, щоб куля не пройшла через скло. Це безпека”, — каже Андрій Жидков.

За словами Анастасії Сирової, броньоване скло планують почати виготовляти у середині вересня.

“Це поки що звичайне скло, але надвеликого розміру. Воно стане броньованим, коли ми додамо плівку, спеціальну плівку, яка буде утримувати кулю і не дасть уламкам відлітати. Там має бути два види плівки: два типи всередині і ще один ззовні”, — каже менеджерка підприємства.

Підприємство “Цітіус С” з виробництва спецавтомобілів та бронескла. Фото: Суспільне

А до кінця року планують запустити процес виготовлення броньованих машин.

Останні новини:

Зараз читають