9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Застосування пінополістиролу в будівництві

Широке поширення пінополістиролу в будівництві обумовлено його здатністю забезпечувати хорошу теплоізоляцію будівлі, а також здатність при невеликій щільності самого матеріалу нести значну механічну навантаження.

Область використання пінополістиролу в будівництві не обмежується індивідуальним будівництвом. Все більшої популярності набуває матеріал при монолітному будівництві, де він використовується в якості теплоізоляції при виготовленні багатошарових панелей.
Пінополістирол, маючи дуже низьку власну щільність, незамінний також при реконструкції старих будівель, де зміна навантаження на несучі поверхні споруди часом критично.

В України є надійний виробник пінополістирольних плит які використовують у системах теплоізоляції фасадів будівель і споруд. ТОВ “ВІК БУД ТРЕЙД” надасть вам якісний продукт для вашої оселі.

Закладка пінопласту в зовнішні стіни зведених будинків дозволяє набагато знизити втрати тепла в них. Пінопласт за своїми характеристиками значно перевершує традиційні теплозберігаючі матеріали, такі як мінеральна вата, пінні блоки і т.д., до того ж дешевший, і простий в монтажі.
За своїми властивостями теплозберігаюча плита пінополістиролу товщиною всього 120мм еквівалентна півметрової стіни з дерев’яного бруса, або залізобетонній стіні чотириметрової товщини!

Широко використовуються теплозберігаючі властивості пінополістиролу також при будівництві трубопроводів.

У великому житловому будівництві пінополістирол використовують:

  • Для утеплення стін
  • Утеплення підлог
  • Утеплення покрівель
  • Утеплення фундаментів

Розглянемо більш докладно переваги та способи використання даного матеріалу в перерахованих вище сферах

Будівництво трубопроводів

Відомо, що частка втрати тепла через інженерні комунікації досягає часом 30%. Все частіше для їх теплоізоляції використовують пінополістирол.

Завдяки використанню пінополістиролу для захисту трубопроводів, їх стало можливим закладати на меншу глибину, що відповідно скоротило трудовитрати і вартість робіт. Величезним плюсом використання пінополістиролу для захисту труб від промерзання є можливість додання цього матеріалу практично будь-якої форми.

Також пінополістирол все частіше використовують для ізоляції телефонних і електричних кабелів.

Утеплення стін

Пінопласт полістирольний використовують як для зовнішньої, так і для внутрішньої теплоізоляції. При ізоляції зовнішньої поверхні стін плити приклеюють до них цементним розчином, клеєм, мастикою, або кріпляться за допомогою монтажних пристосувань. При цьому треба враховувати той факт, що пінопласту в силу своїх хімічних властивостей, необхідний захист від впливу прямого, відкритого полум’я. Для цих цілей використовують різні тинькування, кераміку, цегла. Один з цих матеріалів обов’язково використовувати для захисту фасадного пінополістиролу.

Утеплення підлоги

Для забезпечення деякої теплоізоляції підлоги, а також зниження рівня передачі шуму при ударах, переміщенні меблів, інших механічних впливів на перекриття, також служить пінопласт.
Для ізоляції підлоги плити пінополістиролу (пінопласту) товщиною до 5 см, укладають на подушку з матеріалу з ізолюючими властивостями. Шви між плитами ретельно герметизується, після чого поверх ізоляційної конструкції укладається бетонна суміш, або ДСП.

Утеплення покрівель

Сегменти теплоізоляційні пінополістирольними плитами все ширше використовується в багатоквартирних будинках.
Технологія теплоізоляції дахів будівель і споруд залежить від конструктивних особливостей покрівлі та полягає:

На теплих «не вентильованих» дахах — пінополістирольні плити укладаються безпосередньо на поверхню покрівлі, на поверхню самих плит укладають шар бітуму. Товщина полістирольних плит при такому методі утеплення становить близько 7 см.

На холодних «вентильованих» дахах — установка пінополістирольних плит виробляється на внутрішню поверхню покрівлі, з обов’язковим залишенням порожнини для вентиляції, для запобігання конденсації вологи.

Утеплення фундаментів

Застосування пінополістирольних плит для утеплення такої важливої частини будівлі як фундамент, не новина, особливо в районах з суворим кліматом. Досить давно пінополістирольні плити використовуються там, як прокладки при виготовленні тришарових фундаментних блоків.
Однак прогрес не стоїть на місці. Якості і властивості сучасного пінополістиролу дозволили застосовувати його при створенні фундаментів більш ефективної конструкції. Йдеться про використання пінополістирольних плит при створенні опалубки для створення монолітного фундаменту безпосередньо на об’єкті будівництва.

Використання пінополістиролу в цій якості дозволило значно знизити витрату бетону, арматури, а також трудовитрати при створенні фундаменту будівлі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають