9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 13 Червня, 2021

Застосування пінополістиролу в будівництві

 • Широке поширення пінополістиролу в будівництві обумовлено його здатністю забезпечувати хорошу теплоізоляцію будівлі, а також здатність при невеликій щільності самого матеріалу нести значну механічну навантаження.

  Область використання пінополістиролу в будівництві не обмежується індивідуальним будівництвом. Все більшої популярності набуває матеріал при монолітному будівництві, де він використовується в якості теплоізоляції при виготовленні багатошарових панелей.
  Пінополістирол, маючи дуже низьку власну щільність, незамінний також при реконструкції старих будівель, де зміна навантаження на несучі поверхні споруди часом критично.

  В України є надійний виробник пінополістирольних плит які використовують у системах теплоізоляції фасадів будівель і споруд. ТОВ “ВІК БУД ТРЕЙД” надасть вам якісний продукт для вашої оселі.

  Закладка пінопласту в зовнішні стіни зведених будинків дозволяє набагато знизити втрати тепла в них. Пінопласт за своїми характеристиками значно перевершує традиційні теплозберігаючі матеріали, такі як мінеральна вата, пінні блоки і т.д., до того ж дешевший, і простий в монтажі.
  За своїми властивостями теплозберігаюча плита пінополістиролу товщиною всього 120мм еквівалентна півметрової стіни з дерев’яного бруса, або залізобетонній стіні чотириметрової товщини!

  Широко використовуються теплозберігаючі властивості пінополістиролу також при будівництві трубопроводів.

  У великому житловому будівництві пінополістирол використовують:

  • Для утеплення стін
  • Утеплення підлог
  • Утеплення покрівель
  • Утеплення фундаментів

  Розглянемо більш докладно переваги та способи використання даного матеріалу в перерахованих вище сферах

  Будівництво трубопроводів

  Відомо, що частка втрати тепла через інженерні комунікації досягає часом 30%. Все частіше для їх теплоізоляції використовують пінополістирол.

  Завдяки використанню пінополістиролу для захисту трубопроводів, їх стало можливим закладати на меншу глибину, що відповідно скоротило трудовитрати і вартість робіт. Величезним плюсом використання пінополістиролу для захисту труб від промерзання є можливість додання цього матеріалу практично будь-якої форми.

  Також пінополістирол все частіше використовують для ізоляції телефонних і електричних кабелів.

  Утеплення стін

  Пінопласт полістирольний використовують як для зовнішньої, так і для внутрішньої теплоізоляції. При ізоляції зовнішньої поверхні стін плити приклеюють до них цементним розчином, клеєм, мастикою, або кріпляться за допомогою монтажних пристосувань. При цьому треба враховувати той факт, що пінопласту в силу своїх хімічних властивостей, необхідний захист від впливу прямого, відкритого полум’я. Для цих цілей використовують різні тинькування, кераміку, цегла. Один з цих матеріалів обов’язково використовувати для захисту фасадного пінополістиролу.

  Утеплення підлоги

  Для забезпечення деякої теплоізоляції підлоги, а також зниження рівня передачі шуму при ударах, переміщенні меблів, інших механічних впливів на перекриття, також служить пінопласт.
  Для ізоляції підлоги плити пінополістиролу (пінопласту) товщиною до 5 см, укладають на подушку з матеріалу з ізолюючими властивостями. Шви між плитами ретельно герметизується, після чого поверх ізоляційної конструкції укладається бетонна суміш, або ДСП.

  Утеплення покрівель

  Сегменти теплоізоляційні пінополістирольними плитами все ширше використовується в багатоквартирних будинках.
  Технологія теплоізоляції дахів будівель і споруд залежить від конструктивних особливостей покрівлі та полягає:

  На теплих «не вентильованих» дахах — пінополістирольні плити укладаються безпосередньо на поверхню покрівлі, на поверхню самих плит укладають шар бітуму. Товщина полістирольних плит при такому методі утеплення становить близько 7 см.

  На холодних «вентильованих» дахах — установка пінополістирольних плит виробляється на внутрішню поверхню покрівлі, з обов’язковим залишенням порожнини для вентиляції, для запобігання конденсації вологи.

  Утеплення фундаментів

  Застосування пінополістирольних плит для утеплення такої важливої частини будівлі як фундамент, не новина, особливо в районах з суворим кліматом. Досить давно пінополістирольні плити використовуються там, як прокладки при виготовленні тришарових фундаментних блоків.
  Однак прогрес не стоїть на місці. Якості і властивості сучасного пінополістиролу дозволили застосовувати його при створенні фундаментів більш ефективної конструкції. Йдеться про використання пінополістирольних плит при створенні опалубки для створення монолітного фундаменту безпосередньо на об’єкті будівництва.

  Використання пінополістиролу в цій якості дозволило значно знизити витрату бетону, арматури, а також трудовитрати при створенні фундаменту будівлі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...

  До складу Військово-морських сил України зараховано роз’їзний катер

  До складу Військово-морських сил ЗС України зараховано рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аист».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

  Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на річках Дніпро та Прип’ять.

  Представлено дослідження про використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві

  На платформі Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації в рамках круглого столу, присвяченого використанню золошлакових матеріалів - відходів ТЕС/ТЕЦ в...

  Як «Електронмаш» виготовляє нові трамваї для Львова (фото)

  На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн.Про це під...

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence...

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.Перелік підприємств,...

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення протеїнів у клітини за рахунок...

  Зараз читають

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ)...

  ХКБМ замовив велику партію з 30 башт для бронетранспортерів БТР-4Е

  ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", замовило за...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.

  В Україні майже вдвічі збільшилось виробництво «зеленої» електрики

  У 2020 році Україна виробила понад 10,2 млрд кВт-год електроенергії з відновлюваних джерел, що фактично у два...