9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Уряд розпочав формування Державного реєстру імпортозаміщення товарів для потреб стратегічних галузей промисловості

Уряд прийняв розроблену Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України постанову, що передбачає функціонування та ведення Мінстратегпромом Державного реєстру імпортозаміщення стосовно товарів для потреб усіх стратегічних галузей промисловості.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Було визначено що стратегічними галузями промисловості є оборонно-промисловий комплекс, авіаційна, космічна, машинобудівна (у тому числі суднобудівна), металургійна та хімічна галузі.

Реєстр формуватиметься як база даних промислової продукції, постачання якої на територію України повністю або частково зупинені, або щодо якої є потреба в її імпортозаміщенні.

Акт також передбачає суттєві спрощення у процедурах. Так для включення власних потреб в імпортозамінній продукції до Реєстру буде змога подавати до Мінстратегпрому документи в електронній формі. Це буде безкоштовно та на добровільних засадах. Ведення самого реєстру в електронній формі забезпечить Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

«Мета функціонування Державного реєстру імпортозаміщення полягає не лише в інформаційному забезпеченні роботи у цій сфері, а насамперед в прийнятті Міністерством та компетентними державними органами обґрунтованих рішень щодо надання адресної державної підтримки по тих позиціях, за якими накопичилася критична потреба підприємств, та які стануть основою для реалізації завдань і заходів майбутньої Стратегії державної політики у сфері імпортозаміщення»,
– зазначив Начальник Управління інноваційної політики та науково-технічного розвитку Мінстратегпрому Микита Козловець.

Також Микита Козловець додав, що Реєстр стане своєрідною платформою для налагодження комунікації та моніторингу щодо наявності потенційних вітчизняних виробників тієї продукції, яка частково або повністю імпортується підприємствами стратегічних галузей промисловості, чи вже виробляється в Україні,
але в недостатній кількості. Для остаточного запуску Державного реєстру імпортозаміщення, Міністерству необхідно вирішити ще ряд технічних та деяких нормативних питань.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають