9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Західні країни пообіцяли поставити ЗСУ 321 танк

Посол України у Франції Вадим Омельченко заявив 27 січня в ефірі французького телеканалу, що західні країни пообіцяли Києву 321 танк для протистояння російській армії.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

«Сьогодні багато країн офіційно підтвердили свою згоду на поставку Україні 321 танка», – заявив дипломат в ефірі.

Водночас Вадим Омельченко повідомив, що отримати техніку швидко навряд чи вдасться.

«Що стосується термінів доставки, то вони в кожному конкретному випадку різні», – підкреслив Омельченко.

blank
Танк Leopard 2. Фото: Міністерство оборони Фінляндії

Він пояснив, що перегрупування, відправка та підготовка українських військових до використання західних танків все-таки має тривати кілька місяців.

«Деяким (ред, – країнам) потрібно виконувати технічне обслуговування, інші вирішують логістику, треті чекають отримання інших моделей, щоб дати ті, які вони дають», — пояснив посол в ефірі BFM TV.

Так, міністерство оборони Іспанії планує відремонтувати свої Leopard 2A4, які мають відправити до України за три місяці.

Танки мають пройти тривалий процес розконсервації та ремонту, оскільки вони довго були без обслуговування. Про це заявила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес у коментарі журналістам.

“У Сарагосі зберігаються танки Leopard 2A4, які вже давно не використовуються, і ми збираємося перевірити, які з них можуть бути введені в експлуатацію для передачі Україні“, – розповіла вона.

blank
Танк Leopard 2A4 збройних сил Іспанії. Фото відкритих джерел

За словами Роблес, точну кількість танків, які вирушать до України, буде визначено за підсумками консультацій із країнами-партнерами.

У Сарагосі армія Іспанії тримає на зберіганні 53 із наявних 108 танків Leopard 2A4, котрі були орендовані у Німеччини в 1998 році та пізніше придбані у 2006 році за 17 мільйонів євро. Півсотні машин, що там знаходяться, перебувають у різному стані.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають