9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

З Краматорська на Прикарпаття переїхало виробництво колекційних ножів (відео)

У Коломиї запрацювало підприємство із виготовлення ексклюзивних ножів, яке переїхало із Краматорська.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Репортер.

Проте усі потужності перемістити у Коломию не вдалося. Суттєво менше і фахівців: зараз працює засновник справи Олексій Ровдо і його родина.

Окрім них ще кілька людей опановують мистецтво створення ножів.

Родина Олексія Ровдо – двічі переселенці. У 2014 покинули домівку в Авдіївці та переїхали до Краматорська. Батьки Олексія ще кілька років прожили в окупації, але покинули оселю, бо хочуть жити й працювати в Україні.

“Майбутнього там немає, тому ми переїхали до дітей, а тепер і в Коломию”, – говорить Юрій Ровдо.

Він працює на виробництві п‘ять років – створює чохли для ножів. На виробництві у Краматорську процес був більш автоматизованим, але не все обладнання вдалося перевезти до Коломиї, аби відновити роботу.

“Коли переїхали сюди, я в машину взяв найнеобхідніше для початку роботи, – говорить Олексій Ровдо. – Усе – не вивезеш, бо майстерня була велика. У нас була висока якість. Ножі доробляли ювеліри”.

У Краматорську на підприємстві працювали 16 фахівців. За вісім років у майстерні Олексія Ровдо створили майже 10000 ножів. Серед них однакових немає. Ножі виготовляли від кухонних до колекційних.

Метал використовують залежно від призначення виробу – від нержавіючої сталі до булатів та порошкових сталей. Ще більше уваги приділяють оздобленню – використовують деревину, полімери, камінь, шкіру екзотичних тварин і бивні.

Засновник Олексій Ровдо не лише керує і організовує виробництво, а й створює ножі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають