9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

З чого складається ціна на ліфт

Висока вартість ліфта є виправданою. Вся система складається із сотні деталей, які виконуються з різних матеріалів. Відповідно, чим кращий матеріал, тим вища підсумкова ціна ліфта.

Тип підйомного пристрою

Якщо ви задумали установку ліфта ще на етапі проєктування будинку, для вас відкриті широкі можливості вибору будь-якого типу підйомного пристрою. Ви можете зупинитися на класичному варіанті всередині будинку, або віддати перевагу зовнішній установці. Крім того, бажаючи не захаращувати простір, можна встановити сходову підйомну платформу, до того ж останній варіант вважається найдоступнішим за ціною. В іншому випадку, коли ліфт встановлюється у вже відбудований будинок, тип пристрою вибирається виходячи з фізичних та конструкційних особливостей будівлі.

Проєктування

Складання проєкту – необхідний та найвідповідальніший етап робіт. Крім того, це є суттєвою статтею витрат. При цьому, якщо шахта закладається на етапі будівництва будинку, вартість такого проєкту нижча, ніж при ситуації впровадження конструкції в готову будівлю.

Висота підйому ліфта

Рідко зустрінеш заміські будинки вище за 3 поверхи, відповідно і ліфти для таких будинків розраховані на цей підйом. Важливо, чим більше поверхів, відповідно збільшується кількість зупинок, отже, вища підсумкова вартість установки системи.

Вантажопідйомність

Параметр вантажопідйомності також безпосередньо впливає на вартість ліфта. Чим вищий показник, тим більша ціна. Ця особливість пов’язана з додатковими комплектуючими, які відповідають за вантажну силу. Для заміських будинків рекомендовано вибирати стандартний показник – 250 кг чи місткість до 3 осіб.

Тип приводу

Існує кілька типів приводу. Для заміських будинків найбільш прийнятними варіантами вважаються гідравлічний та електричний. Кожен з них має свої особливості та підходить під конкретну ситуацію. Гідравлічні ліфти за своєю конструкцією більше підходять для котеджів, крім того, мають плавний безпечний хід і низьку витрату споживаної енергії.

Двері кабіни та їх кількість

Що стосується дверей для домашнього ліфта – тут немає жодних обмежень. Конструкція може бути автоматичною або ручною. Все залежить як від обраної моделі ліфта, так і від особистих переваг господаря. В окремих випадках встановлюються наскрізні двері, що передбачають вихід по обидва боки від кабіни.

Пожежостійкість конструкції

Як правило, дотримання правил пожежної безпеки особливо стосується комерційних приміщень та соціальних організацій. Проте ліфти з підвищеною вогнестійкістю можуть бути встановлені і в приватному секторі. Вартість такого підйомника вища за стандартну модель. Але переплачуючи за дану властивість, ви можете бути впевнені, що кабіна витримає відкритий вогонь протягом пів години.

Матеріали для оздоблення ліфта

Матеріали, що використовуються для обробки, можуть бути різними – від класичного пластику до натуральної шкіри і дорогих тканин. Цей пункт може збільшити загальну вартість ліфта на 100% і навіть більше. Оскільки питання вандалізму в котеджах не є актуальним, основним матеріалом може бути не тільки високоміцна сталь. Широко використовуються різні види дерева, тканини, стійкої до займання, дзеркала та скла (у тому числі вітраж та мозаїка). Популярний також кований метал та полегшений керамограніт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають