9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Євросоюз підтримав спільну закупівлю снарядів для України

Країни Європейського Союзу погодилися просувати спільну закупівлю зброї для України.

Про це 8 березня у Стокгольмі повідомив верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Він представив міністрам оборони країн-членів Європейського Союзу свою пропозицію, яку вони загалом підтримали.

Зокрема йдеться про прискорення постачання артилерійських снарядів до України.

Реалізацію цього рішення мають опрацювати на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони ЄС 20-21 березня.

Пропозиція Борреля складається із трьох частин.

Перша – виділити один мільярд євро з Європейського фонду миру (EPF) на поповнення запасів боєприпасів в країнах Євросоюзу, які готові передати Україні снаряди.

Друга – напрацювати спільний підхід до закупівлі Європейським оборонним агентством (EDA) боєприпасів, щоб заповнити дефіцит запасів у країнах ЄС і забезпечити постачання Україні в довгостроковій перспективі. Для цього пропонують виділити ще один мільярд євро в рамках EPF.

Третя частина плану полягає у збільшенні потужностей оборонної промисловості у країнах Євросоюзу для покриття власних потреб в боєприпасах.

У лютому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на тристоронній зустрічі у Брюсселі заявив, що Україна, ЄС та НАТО домовилися про об’єднання зусиль, щоб збільшити обсяги виробництва зброї та боєприпасів для потреб ЗСУ.

Це буде тристоронній координаційний механізм, який дозволить синхронізувати роботу виробників озброєння, закупівельників та урядів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають