9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Європейський фонд миру, з якого надають допомогу Україні, збільшать на 2 мільярди євро

Рада ЄС збільшить внески у міжурядовий Європейський фонд миру на 2 мільярди євро. Ці кошти мають піти на підтримку України та інших партнерів, яким потрібна військова допомога.

Про це йдеться на сайті Ради Європи, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Рада ЄС сьогодні досягла політичного рішення для забезпечення фінансової стійкості Європейського фонду миру (ЄФМ). Зокрема, Рада ЄС погодилася збільшити загальну фінансову стелю на суму до 2 мільярдів євро (у цінах 2018 року) у 2023 році з можливістю подальшого збільшення на наступних стадіях згодом. Усього збільшення загальної стелі ЄФМ до 2027 року становитиме до 5,5 мільярда євро (у цінах 2018 року)“, – йдеться у повідомленні.

Це рішення буде формалізовано на початку 2023 року. Зазначають, що воно підтверджує зобов’язання ЄС щодо підтримки України та інших країн-партнерів.

Європейський фонд миру створили у березні 2021 року для фінансування всіх дій ЄС у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики, що стосуються військових та оборонних справ.

ЄФМ – міждержавний позабюджетний інструмент, який мав загальну фінансову стелю у 5 мільярдів євро у цінах 2018 року на період 2021-2027 років із граничними річними внесками в діапазоні від 420 мільйонів євро у 2021 році до запланованих 1,132 мільярда євро у 2027 році. При цьому внески у цей фонд від країн-членів ЄС визначалися відповідно до обсягів їхнього національного ВВП.

blank
Вантажівки Renault Trucks D220 для ЗСУ від ЄС. Фото: Служби інструментів зовнішньої політики ЄС

Допомога Україні в рамках Європейського фонду миру надходила в шести послідовних пакетах. Також допомогу від ЄФМ отримували Грузія, Молдова, Боснія і Герцеговина, Мозамбік, Малі, Сомалі, Нігерія, Ліван і Мавританія.

Зараз через Європейський фонд миру фінансується європейська навчальна місія EUMAM Ukraine.

У рамках цієї місії за 2 роки планують підготувати 15 тисяч українських військових.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають