9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє фінансування проєктів у РФ та Білорусі

Рада керівників Європейського банку реконструкції та розвитку ухвалила рішення позбавити доступу до фінансування та експертизи Росію та Білорусь.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення на сайті ЄБРР.

“Доступ Російської Федерації та Білорусі до ресурсів Банку буде офіційно призупинено з негайним набуттям чинності, – йдеться у повідомленні Банку.

Це означає, що у країн-агресорів не буде фінансування нових проєктів та не проводитиметься діяльність з технічної співпраці. Крім того, Банк залишає за собою право призупинити або скасувати фінансування для вже існуючих проєктів.

Також уже ведуться роботи із закриття представництв ЄБРР у Москві та Мінську.

“Прикро, що ми дійшли до цього моменту після стількох років співпраці та діяльності в обох країнах. Проте війна проти України під проводом Росії не залишила нам іншого вибору, окрім як показати наше засудження не лише словами. Також потрібні дії, щоб дві країни не сумнівалися в тому, що ми вважаємо, що вони підірвали цінності, важливі для нас як для інституції та для міжнародного співтовариства”, – прокоментувала рішення президент Банку Оділь Рено-Бассо.

Зараз ЄБРР зосереджений на наданні пакету підтримки на суму 2 млрд євро для України та інших країн регіону, які безпосередньо постраждали від кризи з біженцями.

Фінансування дозволить українським компаніям отримувати підтримку ліквідності, відтермінування кредитів та торгове фінансування. Якщо можливо, підприємствам нададуть допомогу в переміщенні. Банк також зобов’язався взяти участь у програмі реконструкції України.

ЄБРР також готовий підтримати всі країни в подоланні наслідків війни та її економічного впливу.

Останні новини:

Зараз читають