9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

ЄС передав підрозділам ЗСУ 16 вантажівок Renault

Європейський Союз передав Збройним силам України партію вантажних автомобілів.

Про це повідомило представництво ЄС в Україні, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Голова Служби інструментів зовнішньої політики Євросоюзу зустрівся у Києві із представниками Міноборони України та іншими партнерами.

“Посилюємо мобільність та можливості кіберзахисту Збройних Сил України в межах Європейського фонду миру”, – повідомили у представництві ЄС.

У повідомленні також зазначили, що до України прибули 16 додаткових вантажівок підвищеної прохідності.

Бортові вантажні автомобілі Renault Trucks 4×4 D220 надані для підтримки медичних, інженерних та матеріально-технічних підрозділів ЗСУ.

ЄС розпочав постачання Міноборони України понад 90 вантажівок підвищеної прохідності в межах Європейського фонду миру у червні поточного року.

Тоді зазначалося, що це частина більшого пакета допомоги на суму 31 млн євро, який був ухвалений 2 грудня 2021 року.

blank
Вантажівки Renault Trucks D220 для ЗСУ від ЄС. Червень 2022. Фото: Служби інструментів зовнішньої політики ЄС

Європейський фонд миру (EPF) був створений у березні 2021 року для розширення можливостей ЄС забезпечувати безпеку своїм громадянам та партнерам. Це дає змогу ЄС надавати всі види обладнання та інфраструктури збройним силам партнерів ЄС.

EPF – позабюджетний інструмент для підвищення спроможності Союзу запобігати конфліктам, будувати мир та зміцнювати міжнародну безпеку, забезпечуючи фінансування оперативних дій у межах Спільної зовнішньої політики та політики безпеки (CFSP) у військових та оборонних сферах.

EPF замінює та розширює Механізм Athena та Африканський фонд миру. Його фінансова стеля становить 5 мільярдів євро (у цінах 2018 року) на 2021-2027 роки. Внески країн-членів визначаються за принципом розподілу валового національного доходу (ВНД).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають