9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Які сорти малини вирощують в Україні

Останнім часом в Україні мають підвищений попит сорти малини з великими за розмірами та солодкими ягодами. Бажано, щоб плоди добре транспортувались, не стікаючи соком, а кількості врожаю хватало на їжу і заготівлю компотів та варення на зиму. Українськими та закордонними селекціонерами постійно розширюється реєстр сортів малини ремонтантної та звичайної, придатних для вирощування в нашій країні.

Щоб отримувати стабільно високу врожайність культури, треба забезпечити рослинам постійний догляд із дотриманням вимог агротехніки, провести профілактичні заходи проти поширених хвороб грибкової природи, запобігти вчиненню шкоди комахами та бур’янами, підкормити кущі добривами.

Кращі сорти малини ремонтантної

Головна відмінність ремонтантних сортів малини від звичайних — спроможність давати два врожаї впродовж одного сезону. У середині літа достигають ранішні ягоди на торішніх гілках. З другої половини серпня до глибокої осені відмічається дозрівання плодів на молодих паростках.

Вирощування подвійного урожаю виснажує ягідні кущі. Поступово ягоди дрібніють, а рослина може загинути. Тому багато садівників вирізають під корінь гілки, на яких зріли плоди. Врожай у такий спосіб дозріває тільки на однорічних пагонах. Осінні ягоди ростуть більш великими та солодкими. Найкращі сорти ремонтантної малини, що можна вирощувати в нашій місцевості:

1. З потужних гілок малини сорту «Атлант» можна легко сформувати малинове дерево. Рослина майже не формує прикореневу поросль. Ягоди відрізняються червоним із сизим нальотом кольором, солодкістю, високими врожаями. Нестача вологи може спричинити загибель рослини.

2. Новітній український ремонтантний сорт «Василинка» придатний для вирощування надраннього врожаю в центральних регіонах країни. Кущі стійкі проти захворювання антракнозом, плямистістю, іржею. Рослина не боїться шкідників — попелицю та довгоносика. Ягоди вагою 3,5-4 гр. солодкі, придатні для дитячого та дієтичного харчування.

3. На одній гілці сорту «Полка» польської селекції можуть вирости приблизно 100 штук соковитих смачних ягід вагою до 12 грамів.

4. Сорт «Геракл» славиться великими плодами кисло-солодкого смаку. Врожайність 1 куща — 3-4 кг запашних ягід. Основна вада — великі шипи, що заважають збирати урожай.

5. З куща сорту «Євразія» можна одночасно зібрати до 6 кг смачного урожаю. Кущ здатен рости практично на будь-яких видах ґрунту, невибагливий до умов вирощування.

Догляд за малиною

Малинові рослини потребують ретельного догляду впродовж вегетації:

● у період активного росту рослину потрібно регулярно насичувати водою, змочуючи шар ґрунту з розташованим там корінням на глибину до 40 см;

● зростаючі паростки треба підгодовувати розчином комплексного мікродобрива «Авангард NPK+M/E Плодово-ягідні»;

● догляд за малиною включає обробку рослин комплексом інсектицидів і фунгіцидів профілактичної дії.

● бур’ян на міжряддях видаляють з допомогою гербіцидів суцільної дії — «Антибур’ян», «Гліфовіт Екстра».

Мульчування верхнього шару ґрунту допомагає зберегти вологу, захистити коріння рослин від вимерзання, запобігти росту бур’яну.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають