9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Які радіатори опалення найкраще вибрати для квартири?

Великий асортимент радіаторів опалення дає великий простір покупцю у питаннях бюджету, дизайну, ефективності та довговічності. Але водночас виникає і більше труднощів із вибором. 

Особливості центральної системи опалення

З одного боку, центральна система опалення (ЦС) має свої безперечні переваги. Вам не доведеться навіть думати про:

 • проектування котельні
 • виборі теплоносія
 • експлуатацію та обслуговування всієї системи опалення.

З іншого боку, слід знати важливі особливості ЦС, які накладають певні обмеження на використання тих чи інших радіаторів опалення. Виділимо основні проблеми.

 1. Гідроудари. Найчастіша причина виходу з ладу радіаторів у багатоквартирних будинках – це гідроудари, які можливі через різке надходження або перекриття води. Таке може статися при різкому перекритті кульового крана. Тільки найсучасніші центральні системи з редукторами, що компенсують тиск, здатні забезпечити плавну зміну тиску при використанні кульових кранів.
 2. Високий робочий тиск. У сучасних багатоповерхових будинках тиск у системі опалення може досягати 15 атм. У «хрущовках», інших старих будинках та сучасних малоповерхових будинках — 6–8 атм. В останніх із робочим тиском впораються всі типи радіаторів, а от у багатоповерхових будинках – ні.
 3. Хімічно активні домішки. Вода в центральних системах опалення містить підвищений рівень хімічно активних домішок, які сприятливо впливають на одні типи радіаторів і негативно впливають на інші.
 4. Шлам та дрібні частинки. Технічна вода не так добре очищається, як питна, тому в ній трапляються всякі сторонні осколки та частинки, які своїм абразивним впливом поступово стирають внутрішні стінки радіаторів, збільшуючи їх знос.

Знаючи ці особливості, ви можете орієнтуватися у великому розмаїтті представлених в Україні радіаторів в магазині teplogarant.

Види радіаторів опалення для квартири та їх особливості

В Україні її широко представлені такі типи радіаторів:

 1. Біметалічні секційні
 2. Алюмінієві секційні
 3. Сталеві панельні
 4. Чавунні
 5. Сталеві трубчасті

Біметалеві секційні радіатори для квартири

≋ Як вибрати радіатори опалення за площею та параметрами

Крім ціни, є ще один недолік у біметалу – невелика теплова потужність на один радіатор. Оскільки сталеві канали мають зовсім невеликий діаметр, то максимальна кількість секцій радіатора, при яких робочий тиск здатний впоратися з циркуляцією теплоносія – це 14. Найпотужніший такий радіатор здатний опалити приблизно 30-35 м2. На більшу площу кімнати доведеться купувати додатково радіатор(и), що також спричинить витрати. Для порівняння, найпотужніший сталевий панельний радіатор здатний опалити близько 130 м2.

Алюмінієві (секційні) радіатори для квартири

blank

Алюмінієві радіатори не рекомендується встановлювати в централізовану систему опалення. Алюміній при взаємодії з підвищеним або зниженим вмістом лугу виділяє водень та швидко руйнується.

Деякі виробники проводять антикорозійну обробку внутрішніх стінок радіатора, гарантуючи роботу.

Сталеві панельні радіатори

Стальные радиаторы DeLonghi Compact Panel 22 TEK 700 | Радиаторы, конвекторы и полотенцесушители - стальные панельные радиаторы

Сталеві панельні радіатори багато фахівців також не рекомендують встановлювати квартири. Але це не з теплоносієм, сталь у цьому плані чудово взаємодіє з будь-якою водою, на відміну від алюмінію. А ось із стрибками тиску, сталеві панельні радіатори справляються вкрай погано. Гідравлічний удар, викликаний різким перекриттям кульового крана, здатний легко пробити сталеву стінку панельного радіатора.

Не можна не відзначити той факт, що в сучасній міській забудові сталеві панельні радіатори зустрічаються часто. Це і зрозуміло, адже за відмінних теплових показників і ціни на цей тип батарей найвигідніші. Жителям таких новобудов залишається покладатися на керуючу компанію, яка дбає про те, щоб подача та спуск води відбувалися плавно.

А от мешканці малоповерхових будинків, де робочий тиск знаходиться в межах 4-8 атм, можуть встановлювати панельні радіатори. Однак не зайвим буде уточнити в керуючій компанії, які крани, що перекривають, встановлені в будинку. Якщо гвинтові – то можете не боятися гідроударів, а якщо – кульові, то ризик людського чинника залишається.

Чавунні радіатори опалення для квартири

Чавунні радіатори у квартири сьогодні купують досить рідко. Вони важкі, не сучасні, і погано регулюються.

Цей тип батарей був поширений у СРСР. Їх встановлювали майже скрізь. У невисоких будинках на той час системи опалення мали робочий тиск від 4 до 8 атмосфер, тому чавунні вироби чудово справлялися, маючи робочий тиск від 9 до 12 атмосфер. У сучасних багатоповерхівках робочий тиск може досягати 12 атмосфер і навіть вище. За всієї своєї твердості та щільності, чавун досить крихкий метал, і може не витримати такого тиску.

Інша серйозна проблема – це гідроудари, які з появою кульових кранів стали нерідким явищем у багатоквартирних будинках. Чавунний радіатор тримає тиск до 16 атмосфер на розрив, а гідравлічний удар може досягати більше 20 атмосфер. Різко закритий кульовий кран утворює такий стрибок тиску, який здатний буквально розколоти крихку чавунну батарею. Раніше таких проблем не було, оскільки в системах опалення використовувалися гвинтові крани, що забезпечують плавну подачу та перекриття води.

Чавунні вироби в цьому плані не відрізняються від сталевих панельних. Їх можна використовувати в невисоких будинках і бажано з гвинтовими кранами в котельні, або зі спеціальними редукторами, що компенсують тиск. Тоді старий добрий чавун може прослужити у центральній системі опалення до 50 років.

В іншому чавун досить невибагливий метал, якому не страшні ні хімічні домішки, ні уламки частинок і шламу, що надходять разом із технічною водою у відкритих системах опалення.

Сталеві трубчасті радіатори опалення для квартири

Сталеві трубчасті радіатори у квартирах використовуються, мабуть, найрідше. Вони мають ефектний дизайн, велику кількість типорозмірів, включаючи вертикальні високі вироби.

Підсумки вибору опалювальних радіаторів для квартири

Якщо підійти з практичної точки зору, то для квартир із центральною системою опалення можна без жодних сумнівів рекомендувати біметалічні радіатори. Ці батареї точно не підведуть.

Алюмінієві радіатори виключаємо одразу. Залишаються сталеві та чавунні вироби, які можна використовувати з деякими обмеженнями. Бажано в невисокій забудові та бажано з котельнями, що забезпечують плавну подачу та перекриття води.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають