9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Які фактори покращать скрутну ситуацію на українському ринку металу, – відповідає компанія-металотрейдер

2022 рік – важкий для українського бізнесу. Падіння попиту в галузі будівництва, і, відповідно, на ринку металу, вплинув на українські компанії, які змушені шукати виходу з ситуації. Всі очікують на світанок після темної ночі і надію українцям, а також представникам галузі, дав переломний момент на фронті.

Дивлячись на успіхи українських захисників на фронті, впевненість керівництва держави і вправне нею управління, підтримку закордонних партнерів, компанії, серед яких і Національна мережа металоцентрів Vartis, вірять, що пожвавлення на ринку будівництва та металу України відбудеться вже на початку наступного сезону, а це березень – 2023 року.

Довідка: Національна мережа металу Vartis має 21-річний досвід на ринку металопрокату України. З 2016 року вона займає провідні позиції серед основних металотрейдерів.

Як зазначає комерційний директор Vartis Сергій Коваленко, у компанії не роблять прогнозів стосовно того, яким буде сезон у 2023, проте впевнені, що він принесе ринку пожвавлення.

«В зимові місяці, згідно зі специфікою ринку металопрокату, ріст попиту спостерігатися не буде.

Навесні ж надіємося на старт проєктів Відбудови, очікуємо на активізацію ринку нерухомості, проте все це також буде залежати від ситуації на фронті.

Наразі всі піднесені у зв’язку з останніми подіями на Харківщині всі очікують на позитивний розвиток надалі, адже побачили на що здатне ЗСУ», – зазначив Коваленко.

Наразі покращити ситуацію на ринку і врятувати український бізнес, який побудований на металі, можуть певні фактори.

Так, зазначає комерційний директор Vartis, велику підтримку українському металоторговому бізнесу може надати активізація будівництва інфраструктурних об’єктів (зруйновані мости, дороги).

Також, нагадаємо, що влада Києва анонсувала виділення 2 млрд грн для купівлі квартир з метою здачі оренду переселенцям та з можливістю подальшого викупу для людей, які втратили своє помешкання під час війни. Якщо цей проєкт буде реалізовано, то це в значній мірі призведе до активізації ринку нерухомості в регіоні.

Підтримку ринку металоторгівлі здійснює сільськогосподарська галузь, особливо після відкритя портів для відвантаження сільгоспродукції. Це призвело до проведення відновлювальних робіт та будівництва нових потужностей для зберігання сільгоспродукції.

До позитивних моментів, які можуть оживити ринок металу, відноситься пільгове іпотечне кредитування.

Важливий крок до відновлення ринку металу – це відкриття портів для експорту металопродукції, що  дасть змогу підприємствам відновити роботу, а Україні – отримати валюту для стабілізації гривні.  

 «У випадку затяжної війни порятунок для металоторгових компаній – це вихід на експортні ринки. Ринок Європи уже зняв всі квоти та мита на українську продукцію, тому є зелене світло для продажу металу туди. І не обов’язково бути великим підприємством, щоб продавати на експорт», – резюмує комерційний директор компанії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають