9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

Яка труба міцніша: профільна чи кругла?

 • Сталеві труби, як і арматура, давно знайшли широке застосування в багатьох сферах будівництва. Вони відносяться до найбільш економічних типів металопрокату і мають підвищену міцність при навантаженнях на згини. Важко уявити будь-яке будівництво без їх використання.

  Перед покупкою виробів у багатьох людей виникає питання: що міцніше – кругла чи профільна труба, розміри яких мають еквівалентні значення? Щоб дати відповідь на це питання, необхідно розглянути характеристики кожного з цих видів металопрокату.

  профільна труба

  Чим відрізняються круглі труби від профільних?

  З точки зору Сопромату, найбільш вигідними в плані стійкості до вигину є круглі сталеві труби. При мінімальній кількості матеріалу вони забезпечують максимальну жорсткість конструкції і в той же час легко згинаються, що дозволяє створювати вироби криволінійної форми. Щоб зігнути профільну трубу, потрібно застосувати більше зусиль. До того ж зазвичай для її згинання використовується спеціальне обладнання.

  Потрібно відзначити, що обидва види продукції можуть вироблятися з однакових марок сталі (зазвичай – AISI 304 або AISI 316), однак міцність профільних труб багато в чому залежить від їх типу перетину. Зокрема, прямокутні більш міцні на вигин уздовж своєї широкої грані, а квадратні володіють рівнозначним опором по кожній із своїх сторін.

  кругла труба

  Особливості обох видів металопрокату

  Якщо розглядати рівнозначні матеріали квадратної і круглої форми, то при рівній масі на кожен погонний метр параметри їх міцності мають рівні значення. Що стосується радіуса інерції, то в циліндричних сталевих трубах він значно перевищує аналогічний показник квадратних виробів. Серед інших відмінностей варто відзначити:

  • тиск – кругла труба здатна витримувати більш високе навантаження, тому квадратні вироби використовують тільки в трубопровідних системах зі слабким тиском;
  • прохідність – при однаковій вазі профільної труби і циліндричної труби остання характеризується кращою прохідністю, так як має великий внутрішній об’єм;
  • виготовлення – вироби з квадратним або прямокутним перетином виготовляються тільки по зварювальній технології і мають таку вразливість, як зварений шов; з плином часу він починає піддаватися корозії, що негативно позначається на жорсткості всієї конструкції;
  • ціна – профіль складніший у виробництві, тому обходиться дорожче аналогічної круглої сталевої труби; в середньому ціна труби профільної приблизно на 30% вища, ніж циліндричної.

  У той же час квадратні і прямокутні вироби мають ряд переваг при їх використанні в якості несучого компонента. З їх допомогою можна звести до мінімуму поверхневу площу всієї конструкції, тому вони більш ефективні при спорудженні каркасів і сполучних елементів споруди. Завітавши на сайт металобази, можна придбати труби, арматуру, та інший металопрокат dimaxtd.com.ua.

  кругла труба

  Переваги профільних труб

  Профільні труби застосовуються в якості конструкційних деталей і будівельних елементів. Їх виробляють у вигляді порожніх стрижнів, що мають квадратний або прямокутний перетин. Профільна труба за своїми якостями аналогічна металевому брусу, але завдяки меншій вазі і чотирьом ребрам жорсткості знаходить більш широке застосування.

  При вигині основне навантаження впливає на крайні ділянки виробу, а серцевина бруса не піддається значній деформації. Саме тому міцність профільної труби на вигин не відрізняється від показників суцільного виробу з аналогічним перетином. Замкнутість поперечного перерізу сприяє збільшенню стійкості даного типу профілю до скручування. Це забезпечує можливість застосування профільних труб при створенні аркових склепінь, покрівель з крутими нахилами і ребристих куполів.

  профільна труба

  Профільні труби мають ряд переваг перед круглими при експлуатації в якості несучого елемента конструкцій. Застосування квадратних труб дозволяє зменшити площу поверхні конструкції і знизити вагу виробу, що забезпечує їх ефективне використання в складі сполучних і каркасних частин будівель і дає можливість створювати більш складні інженерні конструкції з мінімальними витратами матеріалу.

  профільна труба

  У висновку можна сказати, кожен з видів сталевих труб має своє призначення. З круглими трубами працювати легше, проте для певних цілей краще підійде саме профіль. Важко визначити який вид міцніший, адже це залежить від сфери використання.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний...

  «Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

  Державний концерн "Укроборонпром" шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".Про це гендиректор ДК...

  ДТЕК анонсував будівництво зелених електростанцій в ЄС

  ДТЕК здійснить перші пілотні проєкти будівництва сонячних і вітрових електростанцій в країнах ЄС у 2021 році.

  До України на ремонт прибув літак Ан-30 ВПС Болгарії

  До України прибув на ремонт літак повітряного спостереження Ан-30 Військово-повітряних сил Болгарії.Передає Національний Промисловий...