9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Яка труба міцніша: профільна чи кругла?

Сталеві труби, як і арматура, давно знайшли широке застосування в багатьох сферах будівництва. Вони відносяться до найбільш економічних типів металопрокату і мають підвищену міцність при навантаженнях на згини. Важко уявити будь-яке будівництво без їх використання.

Перед покупкою виробів у багатьох людей виникає питання: що міцніше – кругла чи профільна труба, розміри яких мають еквівалентні значення? Щоб дати відповідь на це питання, необхідно розглянути характеристики кожного з цих видів металопрокату.

профільна труба

Чим відрізняються круглі труби від профільних?

З точки зору Сопромату, найбільш вигідними в плані стійкості до вигину є круглі сталеві труби. При мінімальній кількості матеріалу вони забезпечують максимальну жорсткість конструкції і в той же час легко згинаються, що дозволяє створювати вироби криволінійної форми. Щоб зігнути профільну трубу, потрібно застосувати більше зусиль. До того ж зазвичай для її згинання використовується спеціальне обладнання.

Потрібно відзначити, що обидва види продукції можуть вироблятися з однакових марок сталі (зазвичай – AISI 304 або AISI 316), однак міцність профільних труб багато в чому залежить від їх типу перетину. Зокрема, прямокутні більш міцні на вигин уздовж своєї широкої грані, а квадратні володіють рівнозначним опором по кожній із своїх сторін.

кругла труба

Особливості обох видів металопрокату

Якщо розглядати рівнозначні матеріали квадратної і круглої форми, то при рівній масі на кожен погонний метр параметри їх міцності мають рівні значення. Що стосується радіуса інерції, то в циліндричних сталевих трубах він значно перевищує аналогічний показник квадратних виробів. Серед інших відмінностей варто відзначити:

  • тиск – кругла труба здатна витримувати більш високе навантаження, тому квадратні вироби використовують тільки в трубопровідних системах зі слабким тиском;
  • прохідність – при однаковій вазі профільної труби і циліндричної труби остання характеризується кращою прохідністю, так як має великий внутрішній об’єм;
  • виготовлення – вироби з квадратним або прямокутним перетином виготовляються тільки по зварювальній технології і мають таку вразливість, як зварений шов; з плином часу він починає піддаватися корозії, що негативно позначається на жорсткості всієї конструкції;
  • ціна – профіль складніший у виробництві, тому обходиться дорожче аналогічної круглої сталевої труби; в середньому ціна труби профільної приблизно на 30% вища, ніж циліндричної.

У той же час квадратні і прямокутні вироби мають ряд переваг при їх використанні в якості несучого компонента. З їх допомогою можна звести до мінімуму поверхневу площу всієї конструкції, тому вони більш ефективні при спорудженні каркасів і сполучних елементів споруди. Завітавши на сайт металобази, можна придбати труби, арматуру, та інший металопрокат dimaxtd.com.ua.

кругла труба

Переваги профільних труб

Профільні труби застосовуються в якості конструкційних деталей і будівельних елементів. Їх виробляють у вигляді порожніх стрижнів, що мають квадратний або прямокутний перетин. Профільна труба за своїми якостями аналогічна металевому брусу, але завдяки меншій вазі і чотирьом ребрам жорсткості знаходить більш широке застосування.

При вигині основне навантаження впливає на крайні ділянки виробу, а серцевина бруса не піддається значній деформації. Саме тому міцність профільної труби на вигин не відрізняється від показників суцільного виробу з аналогічним перетином. Замкнутість поперечного перерізу сприяє збільшенню стійкості даного типу профілю до скручування. Це забезпечує можливість застосування профільних труб при створенні аркових склепінь, покрівель з крутими нахилами і ребристих куполів.

профільна труба

Профільні труби мають ряд переваг перед круглими при експлуатації в якості несучого елемента конструкцій. Застосування квадратних труб дозволяє зменшити площу поверхні конструкції і знизити вагу виробу, що забезпечує їх ефективне використання в складі сполучних і каркасних частин будівель і дає можливість створювати більш складні інженерні конструкції з мінімальними витратами матеріалу.

профільна труба

У висновку можна сказати, кожен з видів сталевих труб має своє призначення. З круглими трубами працювати легше, проте для певних цілей краще підійде саме профіль. Важко визначити який вид міцніший, адже це залежить від сфери використання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають