9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Як зросла ціна на металопрокат в Україні у 2022 році та які прогнози на початок 2023 року, – огляд від Vartis

Здорожчання металопрокату в Україні цьогоріч було значним і це пов’язано з війною: вона вплинула на попит, на можливості виробництва, на ріст національної інфляції. 

За рік чорний металопрокат в Україні подорожчав на 21-28%, якщо рахувати в гривнях (залежно від виду прокату).

Проте, виявляється, що подорожчання трапилося тільки у національній валюті через ріст інфляції в країні. Насправді ж, якщо рахувати у доларах – метал на світових ринках значно подешевшав порівняно з 2021 роком – на 22%

Сьогодні вартість чорного металопрокату (арматури) становить 740 доларів за тонну, а у 2021 році вартість тонни сягала 950 доларів. Метал впав у ціні за рік на 210-220 доларів.

blank

Такими цифрами поділився директор Національної мережі металоцентрів «Vartis» Сергій Коваленко.

«На початку 2023 року, приблизно у другій половині лютого-березня, за прогнозами експертів зовнішніх ринків, ціни на метал піднімуться. Це пов’язано з сезонним фактором. Якщо клієнт планує покупку металу, то, з точки розу економії, за наявності площ для збереження товару, чорний металопрокат краще купувати зараз», – розповів Коваленко.  

Є ще один фактор, який може вплинути на здорожчання металу на українському ринку – дефіцит певних категорій металопрокату через неможливість їх виробництва в Україні.

Таке вже траплялося, коли росія знищила ММК ім.Ілліча та Азовсталь, де вироблялся двутаврова балка, рельси та товсті листи. Тоді ціни на ці категорії в Україні виросли майже вдвічі.

Наразі, не заважаючи на те, що такі великі заводи, як «ArcelorMittal Кривий ріг», «Каметсталь»  не працюють через енергетичну кризу.

Також заважають їх запуску російські ракети (в ніч з 4 на 5 грудня ракета потрапила в цех криворізького підприємства). Наразі дефіциту певних видів металопрокату на українському ринку не виникає: все є і в достатній кількості. Українські металовиробники забезпечені складськими запасами готової продукції. 

У випадку ж критичного зупинення заводів можливе виникнення дефіциту у майбутньому, що також призведе до росту цін на українському ринку металопрокату, адже дефіцитні товари доведеться імпортувати.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають