9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Як заощадити на витратах електроенергії холодильником

Як ви гадаєте, без якого технічного пристрою не може обійтись ні одна сучасна сім’я? Якщо телевізор можна замінити планшетом або комп’ютером, пральну машину — тимчасовим ручним пранням, то холодильник — це один із найбільш важливих предметів повсякденного життя, який не має аналогів. Якщо у вас виникають сумніви у цьому, спробуйте обійтися без охолоджувального приладу хоча б тиждень, особливо в теплу пору року.

blank

ВІд чого залежить енерговитратність холодильника

Із усієї побутової техніки холодильник є не найбільш енерговитратними, але відчутним. І пов’язано це не тільки з його цілодобовим функціонуванням. На щомісячну суму в платіжці впливають і інші фактори:

 • клас споживання електрики;
 • місткість пристрою;
 • температура навколишнього середовища;
 • режим роботи;
 • дотримання правил догляду за приладом та ін.

Поради користувачів

Експерти пропонують вісім простих лайфхаків, які допоможуть заощадити та зменшити кількість спожитої холодильником електроенергії.

 1. Усі страви та напої, які поміщаються в камеру холодильника, мають бути накриті кришками. В іншому випадку може швидко зіпсуватися випарник, і для підтримки постійної температури пристрій почне працювати більш інтенсивно.
 2. Не займайте продуктами лише 1-2 полиці. Їх нерівномірна концентрація негативно впливає на циркуляцію повітря.
 3. Між холодильником та стіною або будь-яким предметом меблів чи іншою технікою має бути достатня відстань – хоча б 10-15 см. Це вбереже пристрій від перегрівання. 
 4. Тренування пам’яті. Перед тим, як відкрити дверцята холодильника та, роздумуючи над тим, що вам потрібно там взяти, випустити з нього значну частину холодного повітря, варто зазадалегідь визначитись з вибором необхідного продукту та місцем його розташування.
 5. Без необхідності не виставляйте занадто низьку температуру. Оптимальне її значення має бути в межах 4-6 градусів вище нуля.
 6. Не можна поміщати в камеру холодильника теплі й, тим більше, гарячі страви. Вони почнуть активно виділяти тепло, що створить для холодильника необхідність більш активного охолодження. Ще один неприємний нюанс: пара, яку виділятиме гаряча страва, може спровокувати виникнення конденсату, який в подальшому перетвориться на крижані крапельки.
 7. Регулярно перевіряйте всі петлі, прокладки та ущільнюючі гумки. За необхідності максимально швидко їх замініть. 
 8. Періодично розморожуйте холодильник: чим більшою брилою льоду він буде намерзати, тим більше електроенергії споживатиме. Особливою популярністю серед сучасних споживачів користуються холодильники із системою розморозки «no frost». Більш трудомістким і тривалим за часом буде розморожування приладу з крапельною системою.

Дотримуючись вищевказаних нехитрих рекомендацій, ви зможете суттєво зекономити на електроенергії та значно продовжите срок експлуатації незамінного побутового приладу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають