9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Як забезпечити будинок електроенергією: власна сонячна станція

Як забезпечити будинок електроенергією: власна сонячна станція

Мешканці великих міст України все частіше замислюються про життя у власних будинках посеред природи у затишних передмістях. Якщо ви нещодавно придбали або побудували заміський котедж, неодмінно виникає питання про забезпечення його водою, газом, електричним струмом. На щастя завдяки сучасним технологіям кожна сім’я має змогу здійснити свою мрію про цілковиту незалежність від комунальних послуг та централізованих мереж. Наприклад, власна сонячна електростанція стане джерелом екологічно чистої та безпечної енергії. А якщо лінії РЕМ прокладено неподалік від будинку, можна під’єднатися до програми зеленого тарифу та продавати надлишки електроенергії державі за фіксованими цінами.

Власна електростанція на сонячних батареях: що це, як працює

Перетворення сонячної енергії на постійний електричний струм здійснюється завдяки фотоелементам. А оскільки побутова техніка та інші споживачі електрики працюють на змінному струмі, обов’язковим елементом будь-якої сонячної електростанції є автономний інвертор. Систему також оснащено необхідним апаратним обладнанням для контролю напруги та аварійного вимикання. Звертаємо увагу, що сьогодні можна замовити встановлення кількох типів СЕС для побутових чи комерційних потреб:

  1. Мережеві — вони під’єднані до регіональної мережі електропостачання, а власники одержують додатковий дохід, продаючи надлишки електрики за фіксованими тарифами. Коли ж узимку генерація знижується, домогосподарство отримує енергію з РЕМ. Двонапрямний лічильник фіксує обсяги проданої або отриманої електроенергії;
  2. Автономні — не під’єднані до РЕМ. Зайва енергія накопичується в акумуляторних батареях;
  3. Гібридні — цей тип сонячних станцій поєднує переваги попередніх двох типів, тобто працюють на накопичення струму в АКБ, а також є змога отримувати прибуток за програмою зеленого тарифу.

Вибір типу СЕС залежить від побажань власників, їх потреб. Іноді ж відсутня можливість протягнути окрему лінію електропостачання, тому варто встановлювати саме автономну сонячну електростанцію.

Переваги й недоліки домашньої СЕС

Звісно, встановлення станції на сонячних батареях — задоволення не з дешевих. Але зважаючи на те, що тарифи продовжують стрімко зростати, вже за чотири-п’ять років усі витрати окупляться. СЕС починає приносити чистий прибуток. Інші важливі переваги:

  • станція майже не потребує обслуговування;
  • працює тихо;
  • ви отримуєте екологічно чисту та безпечну енергію;
  • строк придатності фотоелементів становить від 25 до 40 років.

Якщо ж замовити монтаж у компаніях, що добре себе зарекомендували в Україні, вони надають тривалу гарантію на устаткування та виконані роботи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають