9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Як вибрати та встановити стабілізатор напруги

Захистити побутові прилади від коливань, зниження чи підвищення напруги в мережі, коротких замикань та високочастотних перешкод допоможе стабілізатор напруги. Цей прилад призначений для вирівнювання значення напруги до нормального для роботи електротехніки значення. Таким чином всі споживачі будуть захищені від поломки та працюватимуть без будь-яких проблем.

blank

Діапазон вхідної напруги, при якій здатен працювати стабілізатор, достатньо широкий — наприклад, 140-260 В. У різних моделей він відрізняється, тому при виборі цей момент потрібно уточнювати. Щодо цін, то вони залежать від виробника, призначень та характеристик приладу — стабілізатори напруги у Рівному можна придбати, приблизно, від 1 до 200 і більше тисяч гривень. Звичайно, для приватного будинку буде достатньо приладу вартістю кілька тисяч. Якщо ви вважаєте, що це дорого, підрахуйте, скільки коштує вся побутова техніка та електроніка в будинку, і уявіть, що вона в один момент вийшла з ладу. 

Що враховувати при виборі

Наступні характеристики є найпершими, на які потрібно звертати увагу при виборі:

  • Кількість фаз. Залежить від того, який тип напруги у вашій електромережі. Існують однофазні (220 В) і трифазні (380 В) стабілізатори.
  • Призначення. Ви можете придбати захисний пристрій як на весь будинок/квартиру, так і для конкретного електроприладу — комп’ютера, кондиціонера, опалювального котла, холодильника, пральної машини, бойлера та ін.
  • Потужність. Щоб її вирахувати, вам необхідно скласти потужності всієї техніки в домогосподарстві, яка вмикається в електромережу одночасно. До цього варто додати ще 20%. Отримане значення і буде необхідною потужністю стабілізатора. Жителям приватного сектору варто не забувати додаткових споживачів, таких як електрична газонокосарка, зварювальний апарат тощо.
  • Спосіб монтажу. Існують моделі, що монтуються на стіну, на підлогу і комбіновані (настінно-підлогові).
  • Тип захисту. Потрібно підібрати стабілізатор для захисту саме від вашої проблеми: короткого замикання, підвищеної/зниженої напруги, високочастотних перешкод. Якщо пристрій захищатиме від всього, буде ще краще.

Не забувайте і про діапазон вхідної напруги, який в різних моделях відрізняється.

Поради щодо встановлення

Стабілізатор потрібно встановлювати тільки після лічильника, оскільки він також споживає електроенергію, яку ви маєте оплачувати. Водночас, краще, щоб це було якомога ближче до електрощитової. Якщо хочете захистити з його допомогою конкретний прилад, то він має підключатися безпосередньо біля цього приладу.

Відстань від стін та стелі повинна бути такою, щоб могла здійснюватися безперешкодна вентиляція. Стабілізатор виділяє тепло та при нестачі охолодження може перегрітися та вийти з ладу. Також враховуйте, з якого боку підключаються дроти і знаходяться елементи керування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають