9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Як вибрати ортопедичний матрац – щоб сон був комфортним, а ранок був бадьорим

Від хорошого, здорового сну залежить дуже багато що, у тому числі, наш настрій і працездатність впродовж подальшого дня. І у випадку якщо ми зазнаємо явних проблем зі сном, то схильні звинувачувати в цьому, передусім, нашу м’яку або, навпаки, пружну підстилку для лежання або, інакше, матрац.

Як правильно вибирати матрац, щоб потім вранці відчувати тільки позитивні емоції

матрацРіч у тому, що наш багатостраждальний хребет випробовує величезні навантаження в денний час (в процесі роботи, тренувань, перенесення тяжкості і т. д.), і, при цьому, у нього є всього декілька годин для відновлення в період нічного відпочинку. І для того, щоб він був повноцінним, а також щоб уникнути таких неприємностей як безсоння або навіть остеохондроз і артрит, щоб можна було легко заснути і виспатися, треба підійти до вибору матраца дуже ретельно. Між тим, виробників цього, такого незамінного, товару, зараз дуже багато, і краще відразу визначитися з якимсь конкретним з них, з тим щоб швидше перейти до сортування моделей з потрібними саме Вам характеристиками. Тут важливо, передусім, звертати увагу на досвід і тривалість присутності виробника на ринку меблевої індустрії, а зовсім не на розрекламовану бренду. Хороша репутація і відсутність негативних відгуків покупців, звичайно, ще не є стовідсотковою гарантією надійності виготівника, проте, вже самі по собі можуть багато сказати про нього.

Віддавши, таким чином, перевагу якій-небудь конкретній марці, слід перейти до аналізу асортименту пропонованої продукції. Тут треба зробити акцент на наступному моменті – незалежно від типу, до якого відноситься той або інший матрац (ортопедичний, анатомічний, пружинний і т. д.), він повинен чітко виконувати дві свої основні функції: підтримка тіла з метою позбавлення Вас від проблем зі спиною, і комфорту або відповідності моделі Вашим формам (як правило, визначається по тому, як багато Ви ворочаєтеся уві сні). Ці дві функції забезпечуються такими показниками як основа матраца (пружинний, латексний або ін. блок), шари його наповнювача і стьобана площина, а також його основа. Саме на відмінності в цих індексах Вам і слідує, передусім, орієнтуватися перед тим, як купити ортопедичний матрац з каталогу magdek.com.ua під свої індивідуальні вимоги.

Так, що торкається основи матраца, то усе їх різноманіття можна розділити, в зв’язку з цим, на дві великі групи: пружинні і безпружинні варіанти. Усі пружинні матраци повинні, у свою чергу, відповідати загальноприйнятому стандарту (256 пружин на квадратний метр) і, залежно від кількості пружин і їх типів, відповідати за такі коефіцієнти продукції як м’якість або жорсткість, пружність або в’язкість. При цьому, разом із звичайними матрацами із залежними (певним чином переплетеними) пружинами, нерідко можна зустріти моделі з незалежними (кожна з пружин поміщається в окремий матер’яний “мішечок” і працює незалежно від інших, наприклад, “Боннель”) одиницями. Другі варіанти є набагато дорожчими, проте, їх все ж слід вважати за краще справжнім поціновувачам комфорту, бо вони дійсно забезпечують Вашому хребту повноцінний відпочинок, дозволяючи йому постійно знаходитися в природному положенні. А якщо Ваш матрац для ліжка ще і матиме декілька зон пружності або мати нещодавно розроблене завдяки впровадженню самих останніх технологічних досягнень (NASA), так зване, покриття Tempur (запам’ятовує контури тіла), то Ви не раз скажете йому спасибі.

матрац для снуДосить велике поширення отримали останнім часом і безпружинні матраци, які зазвичай є варіантами з штучного або натурального латексу або койры (кокосове волокно), згорнуті в рулон і поміщені у вакуумну упаковку. Сюди ж фахівці відносять і пінополіуретанові моделі, а також вироби, які наповнюються повітрям, рідиною (водні матраци) або гелем (матраци гелів). Багато хто з них виділяється фахівцями у рамках категорії “на любителя”, хоча важливо мати на увазі, що ці типи матраців мають ряд переваг, серед яких розглядають і їх масажний ефект, грунтований на перерозподілі тиску з одних частин тіла на інші. Здійснюється це шляхом чергування надування і здування автоматичним компресором камер матраца, або, як у випадку з моделями гелів, за посередництва тривимірного моделювання (“вгору-вниз”, “вправо-вліво” і “вперед-назад”) під дією тиску тіла. Проте, моделі, що мають подібні властивості, як правило, дуже дороги і недоступні для широкого споживача. При цьому, вони частенько використовуються в клініках в медичних цілях (наприклад, як протипролежні варіанти).

Які матеріали використовують для створення матраців сучасні виробники

Наповнювачі матраців нині також характеризуються великою варіативністю. Це можуть бути як вже звичні нам шерсть, повсть, синтепон і т. д., так і більше незвичайні пінополіуретан, латекс, сизаль або кокосове волокно та ін. При виборі того або іншого з них треба, передусім, враховувати їх гігієнічність і екологічність, які повинні підтверджуватися відповідними сертифікатами якості продукції. Так, наприклад, відбираючи матрац для своєї дитини, набагато доречніше віддати перевагу варіантам з більше екологічним кокосовим наповнювачем. Ну а якщо вже Ви і зовсім збираєтеся добре витратитися, то можна підібрати і вироби із спеціально вбудованими аераторами (отвори для циркуляції повітря усередині моделі).

У свою чергу, підстави матраца зазвичай є рамою з прямих або поперечних, пружних або гнутих, дерев’яних або пластикових рейок (інакше, ламелей – товщина – від 8 до 14 мм.) Функціонуючи у рамках єдиної системи разом з самим матрацом, вони, крім усього іншого, мають певний пружинячий ефект і забезпечують нормальне “дихання” Вашого тіла (в порівнянні із звичайною фанерою, наприклад). Враховуючи те, що правильна основа здатна значно продовжити термін експлуатації матраца, то на нім краще не економити і вибирати якісні моделі, дійсно здатні допомогти ефективно розвантажити Ваш хребет.

В цілому ж, до питання як вибрати матрац в інтернет магазині magdek.com.ua треба підходити серйозно, адже його вибір – справа непросте і дуже морочливе, особливо якщо врахувати, що купуємо ми його не на один день. Проте, якщо підійти до підбору правильно, зі знанням справи, то будь-який матрац може стати для Вас ортопедичним (призначеним для компенсації і профілактики будь-яких деформацій тіла), адже справа тут не стільки в терміні, скільки в його властивостях і обліку Ваших індивідуальних особливостей. Те, що добре для крихкої панночки, зовсім не підійде для спортсмена-професіонала з великою вагою і великою мускулатурою. Але якщо Ви зуміли адекватно врахувати усі складові по лінії: Ваше тіло (хребет) – матрац (основа наповнювач) – основа, то Ви не розчаруєтеся, і солодкі сни у Вашій спальні будуть гарантовані.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають