9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Як вибрати агронавігатор

Як вибрати агронавігатор?

Сучасні технології стрімко входять не тільки в наше повсякденне життя, але й в різні сфери діяльності. Не стало виключенням і фермерське господарство. Технології точного землеробства допомагають полегшити працю фермеру, знизити видатки на ведення господарства і головне – суттєво підвищити результативність роботи та відповідно прибуток.

Напевне найпопулярнішою технологією, яку широко використовує більшість фермерів в Україні є технології паралельного водіння у вигляді агронавігатору. Кольорова мапа поля на екрані в кабіні трактора, де відображено курсор, за яким потрібно рухатися дає змогу водієві максимально точно вести трактор по полю. А це в свою чергу, при внесенні добрив чи особливо обприскуванні – дозволяє суттєво знизити пропуски обробки чи перекриття. Знижується людський фактор, підвищується точність, з’являється можливість працювати в складних погодних умовах чи навіть вночі.

Оскільки питання ролі GPS навігації для пересічного фермеру з України доволі зрозуміле, тому постає питання – як правильно вибрати агронавігатор? Який курсовказівник купити: іноземний чи вітчизняний? Чи вони всі китайські та однакові? А чи відрізняється програмне забезпечення? І найголовніше: варто чи не варто переплачувати за дорогий агронавігатор? Саме на ці питання ми сьогодні і дамо відповіді.

636a84475270f.jpg

Як правильно вибрати агронавігатор?

Ключові характеристики, на які варто звертати увагу це:

– кількість супутників: впливає на якість та стабільність сигналу, а отже на точність;

– частота оновлення – впливає на зручність користування;

– програмне забезпечення – впливає на обробку сигналу від супутників,са отже точність і зручність користування;

– функціональність – впливає на те, чи буде використовуватися коригуючий платний сигнал для підвищення точності, чи буде використовуватися автопілот і т.п.

Який курсовказівник купити: іноземний чи вітчизняний?

Якщо подивитися на ринок пропозиції агронавігаторів, то можна помітити, що різниця в ціні між українськими та іноземними системами дуже суттєва. Чому це так?

По-перше, звісно, виробництво за кордоном – це апріорі дорожче. Робоча сила, доставка, податки, розробка програмного забезпечення. Плюс до цього бренд, який бере свою націнку за ім’я.

По-друге, іноземні системи паралельного водіння як правило розробляються більш функціональними для великих фермерських господарств. Такі системі розраховані на використання платного коригуючого сигналу та трактору з автопілотом. Це дозволяє отримати точність до сантиметрів, що актуально при обробці земельного банку з тисячами та десятками тисяч гектарів. Адже всі ці системи коштують дійсно значних коштів.

Але якщо казати про сучасні невеликі та середні фермерські господарства, то немає зовсім ніякого сенсу дивитися в сторону дорогих іноземних агронавігаторів. Функціональність, надійність та точність українських агронавігаторів для умов праці середнього господарства – фактично нічим відрізнятися не будуть. Крім, звісно, більш високої ціни на іноземні аналоги.

А чи відрізняється програмне забезпечення?

Основні функції паралельного водіння майже не відрізняються в жодної системи. Звісно, є відмінності по допоміжному функціоналу, по зручності користування та вигляду інтерфейсу. Але, повертаючись до сказаного вище, для малих та середніх фермерських господарств немає жодного сенсу ті чи інші відмінності ат нюанси. Головну функцію паралельного водіння виконують майже всі сучасні програми для агронавігації.

Варто чи не варто переплачувати за дорогий агронавігатор?

Якщо у вас велике господарство, де земельний банк складає тисячу і більше гектар – тоді варто більш широко дивитися на ринок та вивчати дорогі системи для паралельного водіння. При меншому земельному банку, навіть якщо у вас в обробці 50 гектар – можна сміливо купувати український агронавігатор у перевірених виробників. Наприклад, в інтернет магазині агронавігаторів – AgroNavigator.com.ua. Адже надійний постачальник, який забезпечує не лише продаж, але й сервіс даних систем – дуже важливе питання, на яке дійсно варто звернути увагу!

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають