9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Як встановити електрокотел і не «злетіти» з гарантії

Електрокотли досить популярний зараз вид опалювальної техніки. Їх встановлюють в будинках, де немає можливості використовувати газове чи твердопаливне обладнання. Котли, які працюють від електричного струму, можуть тривалий час перебувати у вимкненому стані і це ніяк не впливає на їх працездатність, тому часто такі прилади встановлюють на дачі. Електричним котлам також надають перевагу, коли будинки мають власні сонячні станції. Щоб робота агрегату була ефективною та повністю забезпечувала теплопотреби дому, потрібно правильно обрати та встановити обладнання.

Вибір та монтаж електричного котла

Щоб прилад якісно працював та забезпечував теплом дім, потрібно звернути увагу на теплову потужність агрегату. Вона визначається за досить простою формулою: площу приміщення потрібно помножити на 0,1 кВт (для південних областей України на 0, 08 кВт). Однак варто ще й врахувати особливості будинку: висоту стелі, наявність утеплення. До розрахунку також додають 20% «запасної» потужності, а якщо котел буде використовуватись ще й для гарячого водопостачання – 50%. Щоб не прогадати, можна звернутись за допомогою до кваліфікованих спеціалістів: вони проведуть усі розрахунки та врахують нюанси.

Підключення електричного котла відбувається в кілька етапів:

  1. Монтаж у приміщенні. Обладнання відрізняється за типом кріплення/встановлення: є настінні моделі та підлогові. Підлогові котли зазвичай монтуються на спеціальну підставку, яка може йти в комплекті або потрібно буде придбати її окремо. Настінні ж кріпляться на стіну в приміщенні. У цьому випадку варто звертати увагу на матеріал, з якого збудовано приміщення, адже кріплення на бетонні панелі буде відрізнятись від кріплень на стіни з газоблоку чи цегли.
  2. Підключення до електропостачання. Перш за все необхідно вимкнути напругу в електромережі. Важливу роль у виборі способу підключення відіграє потужність агрегату. Малопотужні прилади можна увімкнути в звичайну однофазну розетку. А от моделі потужністю понад 3,5 кВт потребують проведення окремої точки підключення від розподільчого щитка, а сама мережа має бути трифазною, щоб уникнути короткого замикання та займання. Заземлення – обов’язкове! Якщо у будинку бувають перепади напруги – потрібно подбати про стабілізатор.

Потужне обладнання рекомендують встановлювати в окремих приміщеннях, а от невеликі побутові пристрої можна розмістити на кухні чи в коридорі. Важливо, щоб між корпусом та стіною булаа відстань не менше 5 см, якщо ж стіна із легкозаймистого матеріалу – треба додатково прикріпити на неї лист покрівельної сталі чи базальтового картону. До передньої панелі агрегату має бути вільний доступ – мінімум 70 см.

Підключення до системи опалення має низку особливостей та залежить від типу опалювальної системи, виду котла (з ГВС чи без), наявності циркуляційного насоса, необхідності додаткового під’єднання бойлера непрямого нагріву тощо.

Перший запуск та обслуговування електрокотла

Перед тим, як вперше включити обладнання, потрібно перевірити:

  • Всі місця електроз’єднань. Ніде не має бути оголених контактів, пошкоджень ізоляції.
  • Герметичність і працездатність кранів, стиків труб.

Якщо котел встановлюється не в нову систему – її потрібно попередньо промити, щоб уникнути забруднення форсунок котла.

Після перевірки усіх з’єднань – переходимо безпосередньо до запуску котла. Починаємо з наповнення системи опалення теплоносієм, в процесі слідкуємо за тиском. Переконуємося у тому, що немає повітряних пробок – більшість моделей котлів мають автоматичну систему скидання повітря. Також варто слідкувати за показниками датчиків температури – при найменших відхиленнях треба вимкнути прилад та викликати майстра. Хоча будь-яких несправностей та негараздів у ході встановлення та запуску електричного обладнання можна уникнути – скориставшись послугами професіоналів з самого початку.

Якщо ви вирішили використовувати електричний котел для опалення в домі – звертайтесь в компанію ТеплоСфера. Сертифіковані спеціалісти допоможуть вам з вибором та встановленням обладнання в Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Волинській та Хмельницькій областях. Так ви можете уникнути неприємностей та помилок, отримаєте тепло в домі, та зможете укласти договір на технічне обслуговування техніки. До того ж багато виробників зазначають, що за самостійного монтажу електрокотлів – прилади знімаються з гарантії і в разі виникнення поломки ви не зможете звернутись за гарантійним обслуговуванням.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають