9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Як в Одеському центрі «Індустрія 4.0» просувають ідеї промислового хайтеку

В Одесі на базі лабораторії мехатроніки та робототехніки MiRONAFT Одеської національної академії харчових технологій працює регіональний центр «Індустрія 4.0»

Центр було створено Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППА) на початку 2018 року з метою популяризації та просування ідей 4-ої промислової революції в Україні. З метою виконання цих завдань 2 листопада 2018 року в Одеському регіональному центрі «Індустрія 4.0» відбувся круглий стіл «Створення регіональної екосистеми промислового хайтеку. Взаємодія ВНЗ з ринком». На зустрічі були присутні науковці з багатьох технічних університетів, а також ряд представників індустріального сектора. Серед комерційних фірм були присутні фірми «Айсберг», «С-інжиніринг», «НоватекЕлектро».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на сторінку facebook Директора “Індустрія 4.0” Сергія Котлика.

На початку зустрічі гостей було ознайомлено з діяльністю лабораторії MiRONAFT, яка вже виграла тендер одеської мерії (проект лабораторії FabLab), та отримала сучасне обладнання – більше десятка 3D-принтерів, сучасні роботи, комп’ютери, прилади, оснащення вузлів автоматизації. Крім того також були продемонстровані лабораторії промислової робототехніки, гідравліки, пневматики, 3D-прототипів, сучасний потужний комп’ютерний клас. Всі лабораторії просувають ідеї Індустрії 4.0, як в навчальному процесі ОНАХТ, так і в якості наочної ілюстрації для численних екскурсій школярів, студентів, представників ВНЗ і підприємств.

У другій половині дня учасники відвідали з екскурсіями виробництва компаній Одескабель та ТелекартПрилад, ознайомилися з сучасним станом використання обладнання IT та автоматики на одеських підприємствах.

За результатами круглого столу були прийняті рішення про створення спільних навчальних матеріалів, нових центрів 4.0 на Україні (в Харкові і в Києві), а також про формування центрів експертизи 4.0 та синхронізацію зусиль для отримання грантів на фінансування проектів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають