9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Як утеплити приватний будинок у 2021 році

Утеплення фасаду допоможе вам зберегти в приміщеннях оптимальну температуру у будь-яку пору року, створити в будинку затишок, запобігти розвитку грибкових мікроорганізмів та цвілі, поліпшити звукоізоляцію та збільшити міцність несучих стін.

Крім того, теплоізоляція приватного будинку дозволяє вирішити ще одну важливу проблему – істотно заощадити енергоресурси (газ та електроенергію) та істотно зменшити витрати.

У цій статті ми розглянемо різні види утеплення та матеріали, які для цього застосовуються.

Зовнішнє та внутрішнє утеплення будинку

Існує два основних види теплоізоляції: зовнішня та внутрішня. Більшість майстрів рекомендує комбінувати обидва види для досягнення найкращого результату, але перевагу все ж варто віддавати зовнішньому утепленню, яке гарантує гарну звукоізоляцію, запобігає розвитку цвілі та різних мікроорганізмів, знижує ймовірність деформації стін і т. д.

При зовнішньому утепленні зазвичай використовуються:

Мінеральна вата – один з кращих утеплювачів, який відрізняється високими експлуатаційними властивостями, гнучкістю, низьку теплопровідністю та безпечністю. Вата створює відмінну звукоізоляцію і не схильна до появи цвілі, але потребує обробки спеціальними засобами.

Пінопласт – найбільш поширений на ринку матеріал, який має невисоку ціну та хороші показники шумопоглинання. Він легкий та довговічний, стійкий до перепадів температур та впливу ультрафіолету. У той же час це крихкий утеплювач, який може деформуватися під дією зовнішніх чинників.


Пінополіуретан – якісний матеріал з високою щільністю, якому притаманні відмінні теплозберігаючі властивості. Мінус утеплювача – в ньому може утворюватися цвіль.

Пінополістирол – надійний та міцний матеріал з хорошою стійкістю до впливу вогню. Він не схильний до ураження мікроорганізмами, але під дією прямих сонячних променів поступово втрачає свої властивості.

Про переваги та недоліки кожного з матеріалів ви можете прочитати тут: https://teplo-tex-stroi.com/articles/kak-vybrat-materialy-dlya-utepleniya-kvartir-i-domov.

Можна зазначити дві технології, які використовують фахівці під час зовнішнього утеплення:

“Мокрий” спосіб, у процесі якого сухі будівельні матеріали змішуються з водою. Після цього плити пінопласту або мінеральної вати закріплюються на стінах будинку, армуються та оштукатурюються.

“Сухий” спосіб (вентильований фасад), що передбачає створення спеціального повітряного прошарку між облицюванням та матеріалами для покращеної вентиляції.


Внутрішнє утеплення будинку зазвичай проводиться у тому випадку, якщо можливість виконати роботи зовні відсутня або власник будинку хоче зберегти первісний вигляд будівлі.

Прочитати детальніше про переваги та недоліки зовнішнього та внутрішнього утеплення ви можете тут.

Компанія “ТеплоТехСтрой” спеціалізується на наданні послуг по зовнішньому утепленню приватних будинків під ключ. Ми використовуємо тільки сертифіковані теплоізоляційні матеріали та надаємо гарантію на всі види робіт (7 років) з укладенням договору.

Наші послуги мають адекватну та обґрунтовану вартість, яка формується на підставі багатьох факторів: типу та методики теплоізоляції, потреби в додатковому обладнанні, обсягу робіт, вибору матеріалів і т. д.

Попередня консультація, виїзд фахівця на об’єкт та замір здійснюються безкоштовно.

Останні новини:

Зараз читають