9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Як самому перевірити рульові наконечники, коли стукає у підвісці

Рульові наконечники за офіційною інформацією належать до розхідників довгої дії, заміна яких не має створювати проблему. Виробники обіцяють їхню вірну службу 40-50 тис. км, тож за кордоном багато водіїв навіть не підозрюють, що їх треба міняти — швидше буде змінений сам автомобіль. На жаль, в Україні ситуація кардинально протилежна. Мало того, що більшість з нас має справу з вживаними авто, так ще й на наших дорогах рульові наконечники зношуються набагато швидше. Так що навіть якщо ви прокатали від сили 10 тис. км, підозрілі стуки та скрипи мають стати приводом для того, щоб перевірити стан як наконечників, так і кульових опор. Хороша новина у тому, що їхати на СТО, оплачувати діагностику, а потім переплачувати за зміну деталей на місці необов’язково. Ви без особливих складнощів можете самостійно з’ясувати, «на якому світі» знаходяться ваші рульові наконечники і, за необхідності, замовити новий наконечник рульової тяги ланос за найкращою ціною на ринку. Для перевірки знадобиться лише домкрат та вільні пів години.

Gt5vM6mfWeuRxDuXVNpWievVcfUN8Cw9UjccPPdXwNA_2PN4S6Wrlx8gaLvr7TMaHelbXyuQuL9eB8Qru7f-LxwR200IVQTNsAUTDoLSrtSUIFY_iJ9w6SvkgyzQoaM5VonXs8b9ohVxLnOVeHObW9I

Інструкція з трьох кроків

Методика виявлення несправностей у цьому разі дуже проста і доступна людині з будь-яким освітою і навичками або без них.

1. Насамперед, підніміть автомобіль домкратом так, щоб колесо відірвалося від землі. Уявіть, що колесо — це циферблат, і качайте його, з силою натискаючи рукою там, де була б цифра три, а потім там, де цифра дев’ять. Якщо наконечники поступово наказують довго жити, в одній із цих точок ви відчуєте люфт. Однак у люфта може бути й інше джерело, тому після його виявлення треба зробити ще одну операцію.

2. Заведіть ліву руку за колесо і покладіть її так, щоб відчувати нею рульовий наконечник та поворотний кулак. Правою рукою продовжуйте качати колесо з того боку, де люфтить. Ви відчуєте проміжок, якщо причина в наконечнику. А якщо ні — винуватцем стуку є кульова опора.

okSO_PTZ4NtKhPpLdnsXPqG1GIbuOe4PweIOK98_dbcoFDjOWT0BULetGkcWcu5SyVhBdwXy_UsGh_UnOI79uE0S-4sXM8QgoS79aHauoLZDm2fsGDgzIbzWTxGDHW20bI45MTx2jdBEmnDATqH0Nhw

3. Перевірте кульову опору так само: однією рукою качаємо колесо в точці люфта, іншою — торкаємося опори. Зазор буде добре відчутним  і ви не сплутаєте його ні з чим.

Після виявлення причини слід якнайшвидше замінити зношену деталь, адже вона може зламатися будь-якої миті і стати причиною серйозної аварії. За заміною краще звернутися до перевіреного майстра, а заодно необхідно відрегулювати кути сходження коліс авто. Ця операція є обов’язковою після будь-якого ремонту підвіски, яка може зберегти вам життя і автівку.

Останні новини:

Зараз читають