9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Як розрахувати бюджет ремонту в приватному будинку?

Ремонт у приватному будинку — процес не тільки довгий, але й витратний. Звичайно, можна знайти на DOM.RIA перевірені варіанти житла вже з готовим ремонтом, але набагато приємніше проживати в домі, у якому все відповідає вподобанням його мешканців. Та й у житлі з вторинного ринку нерухомості доведеться робити косметичний ремонт, вартість якого теж потрібно правильно розрахувати.

Як поетапно розрахувати вартість ремонту в будинку?

Спершу варто визначитись з типом ремонту. Якщо в будинку рівні стіни, якісна підлога, а сантехніка не потребує заміни, то можна обійтися лише косметичним ремонтом, який передбачає переклеювання шпалер, фарбування стелі й стін, заміну деяких зношених м’яких меблів. Якщо в приватному будинку з’явились тріщини на стінах, проблеми з інженерними комунікаціями, то варто готуватись до капітального ремонту, який обійдеться набагато дорожче, ніж косметичне втручання.

Далі переходьте до детальних кроків, які допоможуть розрахувати приблизний бюджет на ремонт у будинку.

1. Вираховуємо площу кожної кімнати

Метраж згодиться, аби розрахувати приблизну вартість необхідних матеріалів і оплату за роботу майстрів. Виміряйте площу підлоги, стін і стелі. Кімнати зі складними геометричними формами можна розбити на кілька простих фігур, виміряти площу кожної з них і скласти в одне ціле.

2. Складаємо детальний кошторис

Скласти кошторис можна самостійно. Для цього достатньо прописати повний перелік робіт, а тоді знайти розцінки на відповідні послуги на спеціалізованих сайтах. В залежності від складності роботи, досвіду майстра, площі й термінів різні майстри запропонують різні ціну. Занесіть усю отриману інформацію в таблицю. Зважайте, що це лише вартість самих робіт, а розцінки на матеріали слід вносити окремо.

Пришвидшити процес вдасться, якщо одразу запросити спеціаліста. Детальний кошторис — ознака гарних спеціалістів.

3. Прорахуйте вартість необхідних матеріалів

Цей крок можна об’єднати з попереднім, якщо за нього відповідає спеціаліст. Аби самостійно розрахувати вартість матеріалів, варто створити ще одну таблицю, до якої по черзі слід вносити такі дані:

 • Тип матеріалу;
 • Одиницю виміру;
 • Вартість одиниці матеріалу;
 • Необхідну кількість;
 • Повну вартість.

Не забувайте про невеликі деталі: розетки, лампочки, вимикачі й інші дрібниці також коштують грошей. Зазвичай виробники будівельних матеріалів чітко вказують на заводських пакуваннях, як розрахувати потрібну кількість товару. 

4. Врахуйте незаплановані витрати й резервні кошти

Вартість ремонту в приватному будинку включає не лише матеріали й витрати на оплату праці майстрів. Додаткові витрати можуть стосуватися:

 • Дизайн-проєкту;
 • Погодження перепланування;
 • Заміни деяких меблів;
 • Заміни сантехніки чи інженерних комунікацій;
 • Доставки деяких будівельних матеріалів;
 • Текстилю й декору.

Резервні кошти повинні складати не менше 20-30% від запланованого бюджету. Таким чином, можна швидко розрахувати приблизний бюджет на ремонт у приватному будинку й при цьому не потрапити в боргову яму, якщо виникне потреба в додаткових коштах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають