9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Як рекуператори повітря допомагають економити на опаленні?

Комфортний та енергоощадний будинок — мрія кожного. Скоротити витрати на опалення, кондиціонування допомагають вентиляційні системи з рекуперацією. Про те, як працюють рекуператори повітря та які переваги вони мають, поговоримо в нашій статті.

Що таке рекуператор?

Рекуператор, або вентиляція з рекуперацією — це система, яка одночасно провітрює приміщення та підтримує комфортну температуру. Вона виготовляється з міді, алюмінію, пластику або інших матеріалів, які мають високі теплоізоляційні властивості. Конструкція рекуператора складається з:

  • теплообмінника;
  • двох вентиляторів;
  • решітки для забору та подачі повітря;
  • фільтра та нагрівального елемента (у деяких моделях). 

Встановлення вентиляції з рекуперацією можливе в приміщеннях різного призначення — квартирах, житлових будинках, офісах, громадських закладах тощо. Система має низький рівень шуму, проста в обслуговуванні та керуванні. 

Рекуператор та енергоефективність житла: як це працює?

Щоб зрозуміти, як вентиляція з рекуперацією дозволяє економити на опаленні, розглянемо особливості її роботи. Рекуператори можуть здійснювати одночасну подачу та видалення повітря механічним шляхом. Мідний теплообмінник допомагає передавати тепло/прохолоду відпрацьованого повітря свіжому повітрю з вулиці. Повітряні потоки рухаються у різних напрямках одночасно, але при цьому не змішуються. До кімнати потрапляє свіже повітря з великим % кисню, але його температура є практично така ж сама, як температура відпрацьованого повітря, яке було виведене з кімнати. 

Таким чином, влітку ви можете скоротити витрати на кондиціонування, а взимку — на опалення. Додатковими перевагами вентиляційних систем з рекуперацією є:

  • Ефективний контроль мікроклімату в приміщенні, враховуючи контроль за рівнем вологості та вуглекислого газу.
  • Якісний повітрообмін у будь-яку пору року, незалежно від погоди за вікном.
  • Очищення повітря від часточок пилу, пилку рослин.

Як вибрати вентиляцію з рекуперацією?

Обирати вентиляцію з рекуператором повітря варто, орієнтуючись на площу приміщення, ваші індивідуальні вимоги до системи та бюджет, який можете виділити на покупку. Також важливим є такий показник, як коефіцієнт корисної дії. Він вказує на ефективність роботи рекуператора, та має складати не менше, ніж 76%. 

Найбільш вигідно купувати вентиляції з рекуперацією безпосередньо у виробника: так ви отримуєте вигідну ціну та офіційну гарантію на продукцію. Обрати вентиляційну систему для дому або офісу можна в каталозі виробника Prana. Продукція компанії постачається у 42 країни світу, та є перевірено якісною. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають