Від ефективної роботи кондиціонера залежить не лише комфорт у приміщенні, а й здоров’я людей. Важливо дізнатися, які принципи його обслуговування корисні, а яких можна сміливо відмовитися.
Кондиціонер – незамінний помічник для людей. Але не варто забувати про те, що, як і будь-який інший вид обладнання, кондиціонер вимагає до себе уваги. Саме регулярне, а головне, правильне очищення та процес обслуговування дозволить пристрою справно та ефективно виконувати своє початкове призначення. Про те, як правильно використовувати кондиціонер, читайте також у статті про правильне використання кондиціонера від Candy.
Що необхідно знати для правильного обслуговування кондиціонера?
Залежно від періодичності обслуговування можна розділити на три основні типи :
- Стандартне обслуговування кондиціонера, яке рекомендують робити щорічно, найчастіше навесні. Спочатку проводиться діагностика кондиціонера, перевірка працездатності елементів та систем. Також перевіряється тиск фреону, різниця температур на вході та виході тощо. У ході обслуговування проводиться чищення та/або заміна фільтрів внутрішнього блоку;
- Сезонне обслуговування кондиціонерів проводиться, як правило, двічі на рік. Перед початком сезону – навесні, та наприкінці періоду активного використання – восени;
- Розширене – рекомендовано для постійно увімкнених пристроїв. Огляд, діагностика та чищення проводяться за графіком.
Сервісне обслуговування кондиціонерів відрізняється від гарантійного тим, що проводиться швидше з профілактичною метою, тоді як гарантійне обслуговування кондиціонерів проводиться після поломки техніки і передбачає виклик майстра, ремонтні роботи, а також заміну несправних деталей. Якщо потрібне сервісне обслуговування обирайте професіоналів: https://climatbud.com.ua/ua/uslugi/servisnoe-obsluzhivanie-i-remont-konditsionerov.html.
Як правильно проводити чищення кондиціонера
Часто повітряні фільтри можуть накопичувати пил усередині, тому нехтувати чищенням кондиціонера не варто. Якщо заглянути під кришку внутрішнього блоку спліт-системи, яка пропрацювала кілька місяців, швидше за все ви побачите пластівці пилу на радіаторній решітці і на вентиляторі. Це не тільки знижує ефективність роботи кондиціонера і підвищує енергоспоживання, але і призводить до того, що раніше затримані частинки пилу і бактерії, що розмножилися, знову опиняються в повітрі.
Періодичність обслуговування кондиціонерів безпосередньо залежить від частоти та умов його використання . У кожному конкретному випадку вартість розраховується окремо , тому що обслуговування кондиціонера професіоналами складається з комплексу робіт і включає три важливі процедури – чищення , діагностику та профілактику , до чого належить:
- промивання зовнішнього блоку (використовується парогенератор або миття);
- чищення пристроїв та систем внутрішнього блоку з обов’язковим зняттям захисного кожуха;
- обробка дезінфікуючим розчином (за потребою, узгоджується додатково);
- перевірка працездатності та справності електродвигуна, вихідних жалюзі; герметичність з’єднань контуру холодоагенту; огляд дренажної системи;
- дозаправка фреоном, яка проводиться за необхідності;
- перевірка роботи пристрою у всіх режимах, налаштування пульта керування та консультація користувача щодо оптимізації настоянок використання.
Не варто забувати про чищення фільтрів – головний етап в обслуговуванні кондиціонера
Правильно очищати фільтри кліматичного обладнання має вміти кожен власник подібної техніки, саме з цього етапу починається сервісне обслуговування кондиціонерів. Дана деталь призначається для уловлювання навіть найдрібніших частинок бруду та пилу, які постійно присутні у повітрі. Саме тому фільтр забруднюється найбільше, і саме йому потрібне постійне та максимально ретельне очищення.
В ідеалі очищення фільтра варто проводити кілька разів на тиждень, нарівні із загальним прибиранням приміщення. Однак частота такого заходу може коливатися залежно від частоти експлуатації кліматичного пристрою.
- Можна почистити кондиціонер самому тим самим пилососом.
- Періодично фільтр все ж таки краще очищати вручну. Однак вкрай не рекомендується робити це занадто грубо, інакше він може зламатися.
- Після промивання фільтра не варто відразу ж встановлювати його у кондиціонер. Спочатку він повинен добре просохнути.
Для кожної моделі кондиціонерів існують певні конструктивні особливості, а також правила обслуговування. Саме тому краще заздалегідь переглянути інструкцію до кондиціонера, яка надається разом із кліматичним пристроєм. Саме в ній кожен знайде конкретні та практичні рекомендації, які допоможуть здійснити самостійне чищення максимально грамотно.