9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Як працює сушильна машина: принцип дії та функціонал

blank

Пральна машина значно полегшила догляд за одягом. Поклавши в неї брудні речі, через деякий час можна вийняти абсолютно чисті. Правда, після прання одяг потрібно ще й висушити. Для цієї мети традиційно використовується балкон, на якому натягуються ряди мотузок, або спеціальні кімнатні сушарки. Але виробники побутової техніки давно придумали, як вдосконалити процес сушіння, випустивши спеціальні сушильні машини. А спеціалісти вдосконалили свої навички, та зробили ремонт сушильных машин миле легким, та доступним кожному.

Правда, ця техніка поки не дуже популярна. Багато хто до цього часу вважають її зайвою розкішшю. Чи потрібна сушильна машина, звичайно, вирішувати вам. Але погодьтеся, що можливість висушити білизну відразу після прання має безліч переваг. По-перше, ваш балкон нарешті звільниться від прикраси у вигляді мотузок і мокрого одягу, і ви зможете спокійно проводити там час, не побоюючись забруднити випрані речі. По-друге, не потрібно чекати кілька годин, поки одяг висохне. По-третє, на неї не сідає пил з вулиці та не в’їдаються неприємні запахи, наприклад, від сигарет, які коханий чоловік курив на балконі, поки там сушилася білизна. Багато моделей сушарок можуть позбавити власника навіть від необхідності прасувати одяг – її можна буде відразу ж покласти в шафу.

Сушильна машина особливо необхідна сім’ї з маленькими дітьми, де щодня доводиться прати і сушити велику кількість білизни. Наші мами і бабусі вішали мокрі повзунки над кухонною плитою, щоб швидше висушити їх, у нас же є можливість оптимізувати цей процес, використовуючи сушильну машину. Деякі моделі можуть знезаражувати одяг паром, що дуже важливо для дитячих речей.

Сушилку можна використовувати і для інших цілей. Наприклад, щоб освіжити повсякденний одяг, якщо нема потреби її прати. Апарат може очистити м’які іграшки, які накопичують велику кількість пилу, збити подушки або акуратно просушити взуття.

Як же працює це чудо техніки та на що в першу чергу варто звертати увагу при покупці сушильної машини? Про це та про багато іншого ви зможете дізнатися з нашої статті.

Як працюють сушильні машини?

Більшість сушильних машин зовні схожі на пральні. У них практично такий же корпус, панель управління, люк і барабан. Люк може бути як зі склом, так і без нього (повністю пластиковий).

Барабан сушарок має дуже великий обсяг (від 80 літрів), щоб за один раз висушити достатню кількість білизни. Завантажити в них можна до 8-9 кг мокрого одягу. Якщо у вас пралка із завантаженням 5-6 кг, вибирайте сушильну машину з максимальною місткістю, щоб висушити все випрану білизну за один раз. Враховуйте, що мокрий одяг важче сухий.

Сушарці не потрібно сильно розкручувати барабан, тому його швидкість рідко перевищує 100 оборотів в хвилину. Принцип роботи сушильної машини такої ж, як і у пральній, тільки в ній замість води білизна обробляється нагрітим повітрям. Що випаровується волога конденсується і виводиться різними способами, про які ми поговоримо нижче.

В сучасних сушарках є кілька програм для висушування білизни. При інтенсивній воно сушиться менше ніж годину дуже гарячим повітрям, проте деякі тканини після цього можуть дати усадку. Для них призначений щадний режим, який займає набагато більше часу.

Програма «Під праску» залишає речі трохи вологими, через що їх легше гладити. Включивши режим «У шафу», ви отримаєте абсолютно сухий одяг, яку відразу можна прибирати на зберігання. Сушка по часу використовується, коли одяг необхідно лише трохи підсушити. При включенні режиму «За типами тканини» машина автоматично виставляє потрібний час і температуру в залежності від виду матеріалу. А при будь-яких проблемах, завжди є спеціалісти які вам допоможуть https://techservice.vn.ua/uslugi/remont-sushilnyh-mashin.html.

Типи сушки

Існують наступні типи сушильних машин – барабанні апарати та сушильні шафи. Принцип роботи сушарки барабанного типу ми описали в попередньому розділі. Ці пристрої є найбільш популярними, тому що не займають багато місця у квартирі. Їх можна встановити поруч зі пральною машиною або на неї (в колону) за допомогою спеціальних кріплень. Найчастіше обидва прилади купуються в одного виробника.

Є й інші види сушарок, не настільки популярні. Це сушильні шафи. Вони досить габаритні: висота 175 см, а ширина і глибина 60-65 см. Але висушити в такому шафі можна всього 3-4 кг білизни. Головна його перевага в тому, що одяг розвішується на вішалках, як в звичайному шафі, і в такому положенні обдувається теплим повітрям. Вона не деформується і не пошкоджується через тертя об барабан. У шафі можна безпечно просушити речі з делікатних тканин, спідню білизну, головні убори, взуття.

За принципом відводу вологи сушильні машини діляться на три типи – вентиляційні, конденсаційні і з тепловим насосом. Вентиляційні сушарки коштують дешевше, але слід продумати принцип виведення вологи. Річ у тому, що вологе повітря з них повинен виходити назовні. Шланг апарату найчастіше під’єднують до системи вентиляції або виводять воду у вікно, що не дуже зручно. Цими обмеженнями обумовлений невеликий попит на подібні апарати.

Набагато зручніше, але значно дорожче сушильні машини з технологією Heat Pump. Вони не виводять вологе повітря назовні, а пропускають його через тепловий насос. Там волога конденсується і відводиться, а повітря нагрівається і використовується повторно.

Завдяки замкнутій системі теплообміну така сушка дуже економічна. Втрати тепла практично не відбувається, тому такий апарат може заощадити своєму власникові до 50% електроенергії, в порівнянні з іншими сушильними машинами. Але його покупка обійдеться набагато дорожче.

Найпопулярнішими є сушильні машини конденсаційного типу, тому про них ми поговоримо окремо.

Що таке конденсаційні сушильні машини?

blank

Конденсаційна сушильна машина коштує трохи дорожче, ніж вентиляційна, зате споживає менше електроенергії. При конденсаційній вологій сушці не виводиться назовні. Нагріте Теном вологе повітря охолоджується в теплообміннику. Утворився конденсат надходить в спеціальний контейнер, з якого потім просто виливається. Іноді їх підключають безпосередньо до каналізації, щоб не прибирати воду вручну.

Перевагою сушарок конденсаційного типу є те, що їх можна встановити де завгодно, не прив’язуючись до системи вентиляції або каналізації. Практично всі моделі оснащені спеціальними фільтрами для волокон і ворсинок, ця деталь очищає повітря, покращуючи його циркуляцію всередині апарату. Фільтр бажано очищати після кожного циклу роботи сушарки. Це подовжує ресурс мотора і покращує якість роботи техніки.

Місткість

Місткість сушильної машини залежить від її габаритів і обсягу барабана. Якщо ви купуєте сушарку на додаток до пральної машини, подбайте про те, щоб знайти місце для її установки, через те, що розміри обох апаратів зазвичай збігаються. Глибина сушильної машини – 60-65 см, ширина – близько 60 см, а висота – 85 см.

У продажу є і компактні сушарки, мають більш скромні габарити. Однак слід враховувати, що вони оснащені меншим набором функцій і зможуть висушити за один раз невелику кількість білизни. Їх слід вибирати лише в тому випадку, якщо ви змушені віддати перевагу економію простору функціональності.

Оптимальний обсяг барабана – від 100 літрів. Такий апарат дозволяє завантажити 5-6 кг білизни. При завантаженні враховуйте, що всередині барабана обов’язково повинно залишитися досить вільного місця для нормальної циркуляції нагрітого повітря. Тоді одяг не буде збиватися в один великий кому, а навпаки розгладиться.

При виборі сушарки орієнтуйтеся на місткість вашої пральної машини і на періодичність використання апарату. Якщо ви включаєте його менше ніж 4 разів на тиждень, завантаження в 4-6 кг буде цілком достатньо. При використанні до 6 разів на тиждень вибирайте модель з місткістю менше ніж 7 кг. У ній ви без зусиль зможете просушити навіть речі великого розміру.

Якщо ви сушіть білизну щодня і в більший кількостях, в тому числі і великі речі, рекомендуємо вибрати сушилку місткістю 9 кг. Вона максимально спростить ваше завдання.

Багато покупців запитують: навіщо купувати окрему сушильну машину, якщо існують пральні машини з функцією сушки? Чи варто переплачувати? При покупці апаратів «2 в 1» слід враховувати наступний момент. При завантаженні барабана, наприклад, 5 кг, за один раз вони зможуть висушити максимум половину випраних речей. Тобто програму сушіння доведеться запускати двічі, що веде до перевитрати електроенергії. А в сушильну машину ви завантажте відразу все випрану білизну, адже її барабан дозволяє це зробити.

Потужність споживання

blank

Питання споживання електроенергії сушильної машини хвилює всіх користувачів, адже апарат працює досить тривалий час. На нагрівання повітря електроенергії витрачається більше, ніж на нагрів води, тому перші сушарки були вельми «ненажерливими». Кілька років тому знайти в магазині апарат хоча б з класом енергоефективності “В” було досить важко. Найчастіше траплялися пристрої з маркуванням “С” і навіть “D”.

Ті, хто чув про класи енергоефективності побутової техніки, знає, що всього їх сім, і вони позначаються латинськими буквами від А до Е. Чим вище клас, тим більше грошей ви збережете на експлуатації приладу.

Зараз багато виробників випускають сушарки з класом енергоефективності А. Вони коштують дорожче, ніж ті, які мають маркування В або С, але незабаром окупають витрачені на них гроші за рахунок зменшення споживання електроенергії.

При покупці слід враховувати і споживану потужність техніки. Чим вона вища, тим швидше буде сохнути білизна і тим менше грошей ви витратите на оплату електроенергії. Але врахуйте, що на ринку існують моделі з потужністю до 4 кВт. Таке навантаження здатна витримати проводка далеко не в кожній квартирі. Тому перед покупкою рекомендується проконсультуватися у досвідченого електрика і, можливо, замінити дроти. Але оптимальним варіантом вважаються все ж апарати потужністю 2 кВт.

Установка сушильних машин

Установка сушильної машини багато в чому залежить від принципу її роботи. Вентиляційні моделі потрібно ставити недалеко від витяжки, а конденсаційні можна встановити в будь-якому місці. За бажанням їх можна підключати до системи каналізації.

Існує також кілька способів розміщення апарату в приміщенні, кожен з яких має свої особливості. Сушилку можна поставити зверху на пральну машину, поруч з нею, в спеціальну нішу або під стільницю.

Перший варіант є найбільш популярним. Цей спосіб називається установкою в колону. Він особливо актуальний для маленьких квартир, так як дозволяє заощадити дорогоцінний простір. Для установки апаратів в колону необхідні спеціальні кріплення. Якщо вони не йдуть в комплекті до техніки, їх потрібно купити окремо.

Установка сушильної машини над пральною без кріплень категорично заборонена. Під час роботи апарат сильно вібрує, тому запросто може зісковзнути.

Монтаж в колону здійснюється досить просто. Кріплення та спеціальні ковпачки встановлюються на корпусі пральки. Потім в ковпачки кріпиться корпус сушарки, ніжки викручуються, і апарат встановлюється за рівнем. Іноді техніку за допомогою спеціальних рейок кріплять до стіни, але цей варіант використовується дуже рідко. Важливий момент – пральна машина не повинна бути вже, ніж сушильна, інакше стійкість конструкції буде під питанням.

Якщо ви запланували покупку сушарки під час проведення ремонту, можна зробити для неї з гіпсокартону спеціальну нішу або навіть шафа для монтажу в колону. Якщо сушильна машина встановлена в ніші одна, зверху над нею можна влаштувати полку для білизни.

Останній варіант – установка під раковиною і стільницею. Його використовують в тому випадку, якщо вся побутова техніка у квартирі вбудована. Таке розміщення полегшує підключення апарату до комунікацій і дозволяє заощадити місце на кухні.

Після установки сушарки обраним способом її необхідно під’єднати до комунікацій – вентиляційній шахті або каналізації та до електрики.

Підключення до вентиляції здійснюється за допомогою гнучкого повітропроводу, який приєднується до вентиляційного отвору апарату. Другий кінець труби виводять в центральний вентиляційний канал або у кватиру.

Якщо ви придбали сушильну машину конденсаційного типу, то можете вручну виливати воду з місткості або полегшити собі життя, увімкнувши апарат до каналізації. Для цього в ньому є спеціальний зливний отвір, до якого потрібно приєднати звичайний зливний шланг. Його виводять або безпосередньо в слив, або в раковину або унітаз.

В останню чергу техніку підключають до електромережі. Для цього можна вивести окрему лінію від розподільчої коробки чи використовувати розетку, яка обов’язково повинна бути із заземленням. Електромережа, яка обслуговує сушильню, потрібно обов’язково захистити ПЗВ та автоматичним вимикачем.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають