9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Як повернути блиск авто, яскравий та насичений колір?

Щоб річ прослугувала довго і надійно, її потрібно доглядати: чистити, вчасно ремонтувати, якщо є якісь поломки, робити профілактику. Стосується це і автомобіля, який вже давно є не предметом розкоші, а повсякденним транспортним засобом, який точно так же зношується, дряпається та втрачає з часом свій заводський вигляд.

Тому і існує детейлінг (від англ. detailing) — комплекс процедур по догляду за зовнішнім виглядом та салоном автомобіля. Він включає у себе все, що так чи інакше допомагає підтримувати презентабельний зовнішній вигляд автомобіля довгі роки.

детейліг авто
 Детейлінг корпусуДетейлінг салону
Що входить?Професійне миття та полірування ЛФП кузова, дисків, скла, очищення моторного відсіку, очищення підкрилок та вихлопної труби, нанесення на елементи кузова захисних засобів, обклеювання кузова плівкоюОчищення дверних отворів та ущільнювачів від бруду та пилу, повна хімчистка салону, полірування його елементів, обклеювання деталей салону захисною плівкою

Згідно із опитуванням, проведеним серед автовласників, що користуються послугами детейлінг центру, найчастіше люди звертаються із бажанням повернути автівці яскравий і насичений колір, а також блиск. 

Детейлінг авто

Зробити це можна декількома основними способами:

 1. Полірування авто — процедура, яку рекомендовано час від часу робити всім, особливо якщо автомобіль не обклеєний антигравійною плівкою. Вона дозволяє прибрати з кузова дрібні подряпини і потертості, але якщо їх мало і вони не глибокі. Також надає глянцевий блиск ЛФП.
   
 2. Відновлювальне полірування авто — більш складна процедура порівняно з попередньою. Застосовується за наявності більш глибоких і численних подряпин, які не прибираються полірувальними засобами. Для цього використовуються абразивні пасти та шліфувальні диски, які знімають верхній шар лаку. Це досить тривала процедура, а застосовувати її можна лише 2-3 рази протягом усього терміну служби авто.
   
 3. Рідке скло — покриття ЛФП авто спеціальним розчином, який заповнює дрібні тріщини та подряпини і, застигаючи, утворює захисний гідрофобний шар. Така процедура дозволяє зберегти насиченість кольору ЛФП та його блиск, а також вберегти його від дрібних пошкоджень.
   
 4. Твердий віск на авто — процедура необов’язкова, проте вона дозволяє додатково захистити корпус авто, особливо у зимовий час. Твердий віск тримається до 6 місяців, а також має водовідштовхувальні властивості.
   
 5. Захисна плівка на авто — універсальний спосіб захисту ЛФП автомобіля від пошкоджень, а також збереження насиченості його кольору та блиску. Така плівка (її ще називають антигравійною) виготовляється із поліуретану — міцного, проте еластичного матеріалу, здатного розтягуватись, але не надриватись. Він ніби відбиває удари дрібними предметами та розподіляє силу удару по всій своїй поверхні. Захисна плівка, як правило, прозора, здатна пропускати УФ-промені та майже непомітна на кузові. Втім, є також варіанти плівок із різними візуальними ефектами, якщо автовласник хоче урізноманітнити таким чином зовнішній вигляд авто.

Перед обклеюванням авто необхідно переконатись, що всі наявні подряпини та ушкодження на ньому ліквідовано (наприклад, поліруванням). 

Окрім цих видів детейлінгу, автовласники також роблять полірування фар, обробку лобового скла антидощем, полірування пластикових та хромованих деталей салону, мийку та хімчистку салону, обклеювання деталей салону антибактеріальною плівкою та інше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають