9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Як підвищити ефективність складу: основні рекомендації

Класичний ручний облік товарів на складах вже давно застарів: він підходить лише для дуже маленьких підприємств, котрі не можуть собі дозволити сучасні рішення. Навіть якщо ви зберігаєте декілька видів продукції, то згодом починається плутанина, яка призводить до неминучих затримок та збоїв логістичних ланцюжків. Доводиться постійно уточнювати наявність товару, його актуальну кількість, стан та ін., через що знижується ефективність роботи та збільшуються загальні витрати.

Сучасні складські приміщення зазвичай використовують для зберігання величезної кількості різноманітної продукції. На них можуть зберігатися десятки, а то і сотні тисяч різновидів товарів, а загальна площа приміщень може складати тисячі квадратних метрів. Щоб забезпечити ефективну роботу підприємства, використовується сучасне обладнання для складу. Воно дозволяє значно підвищити швидкість обробки інформації та замовлень, а також автоматизувати багато процесів, повністю виключивши або максимально мінімізувавши людський фактор. 

blank

Основні поради та рекомендації

Фахівці, які займаються створенням та модернізацією складів, вивели п’ять основних правил, котрі дозволяють підвищити ефективність роботи підприємств:

  1. Використовуйте весь можливий об’єм площі складу, а також не забувайте про зонування. Зазвичай площа ділиться на зону приймання, розвантаження, навантаження, сортування, комплектації та зберігання. Для кожної характерні свої особливості роботи, тому дуже важливо правильно підібрати необхідне обладнання та налаштувати основні процеси так, щоб вони проходили максимально швидко та без накладок. 
  2. Адресне динамічне зберігання набагато ефективніше статичного, особливо за умови інтенсивного товаропотоку. Для впровадження потрібно буде розробити систему маркування товарів, але вона швидко окупається коштом зменшення витрат на збирання замовлень.
  3. Обов’язково використовуйте систему Warehouse Management System, яка дозволяє повністю автоматизувати роботу складських комплексів. Існує декілька різновидів програмно-апаратних рішень у цій сфері, тому важливо підібрати саме такі, які ідеально підходять для ваших завдань та цілей.
  4. Підберіть відповідні технології відбору. Вони можуть бути різними. Наприклад, pick-by-light (за світловими індикаторами), pick-by-weight (за вагою товару), pick-by-voice (за голосом) тощо.
  5. Замовте логістичний аудит. Рекомендуємо вам звернутися до професіоналів — вони проаналізують бізнес-процеси, особливості товарів, специфіку обліку та інші нюанси, після чого запропонують найефективніші рішення для вашого підприємства.

Практика показує, що подібний комплексний підхід дозволяє підвищити продуктивність роботи складів до максимуму, звівши ризики помилок та неправильних комплектацій до мінімуму. Навчати персонал практично не доведеться: правильно налаштована система проста в освоєнні та не вимагає додаткового навчання.

blank

Куди звернутися

Однією з найкращих компаній в Україні, що пропонують комплексні рішення для складів та логістичних центрів, є KAPELOU. Вона працює у цій сфері понад 9 років та має безліч позитивних відгуків. Якщо ви хочете купити якісне та надійне обладнання, варто звернутися до менеджерів цієї компанії. Вони дадуть відповідь на всі наявні питання, розкажуть про особливості конкретного обладнання, познайомлять вас із сучасними рішеннями та допоможуть підібрати технології, які будуть максимально ефективні у вашому випадку. Компанія не просто порекомендує обладнання, вона сама виготовить його, проведе монтаж та пусконалагодження у разі потреби.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають