Серед іншого, металева арматура застосовується для фундаментів стрічкового типу та являє собою замкнутий контур з бетону під усіма опорними стінами будівлі і по периметру. Це один з найпопулярніших видів армувального з’єднання, адже воно нескладне у конструкції. Витримує значні навантаження і запобігає появі великих тріщин через просідання ґрунту. Стрічковий вид фундаменту зводять для будівель з важких матеріалів, таких як цегли, блоки та камінь. Для багатоповерхових будинків, монолітних і збірних перекриттів. Такий тип фундаменту оптимальний на неоднорідних ґрунтах, де є ризик нерівномірного просідання і пучення ґрунту.
Скільки арматури потрібно для фундаменту?
На що необхідно звернути увагу при підборі арматури для основи будівлі? Ось кілька важливих моментів:
- по-перше, чим довший металевий стрижень, тим менше арматури потрібно, оскільки менше буде стиків внахлест. Необхідно врахувати, що на кожному стику арматура повинна перекривати одна одну мінімум на 30 діаметрів прутка;
- по-друге, слід враховувати ширину фундаменту. Чим ширший фундамент, тим більше потрібно матеріалу. Наприклад, може бути 4 або 6 прутків залежно від ширини основи;
- по-третє, для стрічкового фундаменту не обов’язково використовувати металеву арматуру однакового діаметра, оскільки для виготовлення каркасних рамок можна взяти стрижень меншого діаметру, як зазначено в проекті, і тим самим заощадити гроші, не нехтуючи якістю.
Звичайно, якщо ми говоримо про будівництво літньої кухні або сараю, то ви можете скористатися таблицями для розрахунків і самостійно розрахувати, скільки арматури знадобиться для заливу фундаменту, але зовсім інша справа, коли мова йде про будівництво котеджу. В цьому випадку краще довірити справу професіоналам!
Наскільки великою повинна бути відстань між арматурою?
Якщо арматуру, пов’язану скобами, залити бетоном, то виходить залізобетон. Ми знаємо, що при такій конструкції метал працює під натягом, а бетон під тиском. Тому важливо враховувати відстань між сталевими прутами та положення арматури в бетоні. Подумайте ось над чим:
- Якщо клітина арматурної сітки широка, то залізобетон буде працювати гірше, а якщо бетону дуже багато, він взагалі не працюватиме під натягом. А коли арматури дуже багато, це теж погано, бетон не зможе пролізти в усі щілини, з‘являться пустоти і щільність конструкції буде недостатньою.
- Товщина будівельної арматури повинна бути не менше 10 мм, а краще 14 мм. Важливо стежити за тим, щоб перехлест арматуру був достатній, щоб арматурний прут не вирвався з бетону і не з’явилися тріщини.
- Також стежте за тим, щоб стики арматури не були в одному місці, таким чином уникаючи слабких місць. Бажано, щоб на кутах взагалі не було з’єднань. Для виготовлення каркасу використовуємо арматуру яка не тріскається.
Для створення залізобетону, багато хто до цього часу в‘яже металеві каркаси використовуючи дріт. Таким чином підрядники можуть заощадити час роботи і кошти. Дротові скрутки можуть не дати бажаного жорсткості або досить міцного з’єднання, особливо якщо це стосується зведення багатоповерхівок, колон та опор, які мають велике навантаження.
Розв’язання проблеми є зварна арматура. Деякі вважають, що не має великого значення якого розряду зварювальник буде виконувати роботу. Адже все потім заллється бетоном і всі дефекти сховаються. Але залізобетонна конструкція не терпить недбалого ставлення! Коли ви використовуєте у будівництві гладку, чи рифлену арматуру, звертайте увагу на надійних і перевірених постачальників: https://dimaxtd.com.ua/armatura