9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Як обрати замок для дверей?

Для того, щоб будинок став фортецею, потрібно вибрати не тільки якісні двері, але й безпечні замки, які, наприклад, пропонує https://www.zamochniki.com.ua/. Під час вибору першого замка, у покупців часто розбігаються очі, тому у цій статті ми допоможемо визначити, на що слід звернути увагу.

blank

Типи замків за способом встановлення та розташування

Від способу встановлення залежить протизламність, функціональність, ремонтопридатність та вартість замку. За цим критерієм виділяють 3 типи замків:

  • врізний – монтується безпосередньо в полотно дверей. Використовують як для вхідних, так і для міжкімнатних дверей. Вважається найнадійнішим і водночас естетичним варіантом «дверного охоронця».
  • навісний – найчастіше використовується на хвіртках, воротах і зовнішніх дверях допоміжних будов: гаражах, сараях, льохах і т.д.
  • накладний – встановлюється на внутрішню частину вхідних дверей, а в самому полотні висвердлюється отвір під ключ. Основна перевага таких замків – простий монтаж.

Типи замків за замикаючим механізмом

Основа замку – це замикаючий механізм. Чим витонченіша комбінація пластин, штифтів або пінів, тим складніше зламати двері.

До простих “дверних охоронців” відноситься ригельний замок. Такий замок часто використовувався на воротах у гаражних кооперативах радянського зразка. Він відкривається за допомогою плоского ключа із канавками, які повторюють канавки на ригелях замку.

Один із найпопулярніших і найнадійніших видів замків – це сувальдний. Його вигадали ще в XIX столітті, але досі підібрати до нього відмичку не так просто. Принцип замикання ґрунтується на унікальній комбінації фігурних пластин (сувальд). Ключ для такого замку є металевим стрижнем з «пелюстками-крильцями» на кінці. У народі за таку форму його прозвали «метеликом».

Циліндровий замок — найпоширеніший варіант через надійну експлуатацію, просту заміну та високий рівень безпеки. Принцип роботи заснований на комбінації дрібних штифтів (пінів), збудованих на різній висоті всередині замку. Чим більше пінів, тим вищий рівень безпеки. Як правило, у добрих циліндрових ключах не менше 6 пінів.

Класи безпеки замків

Безпека замку визначається його класом. Чим вищий клас, тим складніше розкрити замок.

blank

1 клас – як правило, до нього відносять прості ригельні замки та інші механізми, для зламу яких не потрібно багато часу та наявність нестандартних інструментів;

2 клас – можна зламати за 5-10 хвилин, але вже за наявності спецзасобів (відмичок).

3 клас – час зламу 15-20 хвилин за наявності досвіду та гарної інструментальної бази. Такі замки можна сміливо використовувати для вхідних дверей;

4 клас – найнадійніші замки, для зламу яких знадобиться не менше півгодини. При спільному використанні таких замків із сигналізаційними системами утворюють майже непорушну фортецю.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають