9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Як купити метал оптом в Україні? Процес від замовлення до доставки

Сучасні технології купівлі крупних партій металопрокату, помножені на особистості споживчої культури, дозволили довести українським металотрейдерам цей механізм практично до досконалості. Тому більшість продавців не вигадують велосипед, а використовують загальні алгоритми. 

листовий оцинкованний метал

Купівля онлайн

  • В електронному каталозі обирається необхідна позиція металопрокату. 
  • Кликанням вказуються обсяги замовлення по конкретній позиції. В залежності від структури інтерфейсу прокат можна замовити в тонах, штучних одиницях або погонних метрах.
  • Оформлення покупки через кошик. В перший раз необхідно буде ввести відповідно до паспортних даних прізвище, ім’я та по батькові замовника, вказати мобільний телефон зв’язку та e-mail. Далі за підказками обираються тип платника (приватна особа, юридична особа, ФЛП), спосіб доставки (самовивезення або транспортна компанія, що співпрацює з продавцем) та спосіб оплати (готівка, банківська картка, безготівкова оплата). Якщо у замовника є якісь особливі умови, їх також треба прописати у відповідній формі, це можуть бути: ДСТУ, певна марка сталі, обмеження по вазі пачки металу та інше.
  • Надалі клієнт може користуватись особистим кабінетом. В ньому відображаються персональні дані замовника, тому вхід до нього тільки за паролем. В кабінеті можна переглянути обсяги та стан виконання замовлення або у разі необхідності скасувати його.
  • Після завершення оформлення замовлення завантажується до цифрової бази та в урочний час менеджери металотрейдера передзвонюють та нагадують формат замовлення, його вартість й погоджують дату виконання й умови самовивезення або доставки металу.
  • Всі замовлені позиції відбираються, зважуються й у разі домовленості ріжуться та сортуються по категоріях. 
  • В разі, коли купівля оформлювалась під самостійний вивіз прокату, замовник або особа з його офіційною довіреністю приїжджає до металоцентру, сплачує вартість замовлення, або підтверджує факт попередньої оплати. Після цього машина відправляється на завантаження, а менеджер оформлює супровідні документи.
  • В разі коли клієнт замовив доставку, в погоджений день металопрокат доставляється за вказаною адресою. Організацію та проведення вивантаження повинен взяти на себе замовник. Метал відпускається також при надані документа, що підтверджує право на отримання металу. 
лист оцинкований

Купівля офлайн

Після ознайомлення з асортиментом, клієнт в робочі часи може сам зателефонувати в металоцентр або замовити зворотній зв’язок через форму на сайті. Телефонуючи, менеджер після погодження сортаменту, обсягів та додаткових умов (формат доставки, терміновість виконання, особливі вимоги, необхідність порізання та сортування), виставляє клієнту рахунок та оголошує дату виконання замовлення.

Формат сплати залежить від роботи конкретного металотрейдера, але більшість з них пропонує в разі офлайн-замовлення сплачувати готівкою або безготівковим способом. Механізм самовивезення або доставки той самий, як й при онлайн-купівлі. 

Загальні положення

Ми назвали загальні умови, як можна придбати метал оптом в Україні, але на практиці все може оказатись не так й зручно й вигідно. Тому назвемо основні «підводні камені».

Вартість та терміни виконання замовлення

На українському ринку представлено багато металотрейдерів різної величини. Всі вони пропонують металопрокат від виробника та гарантують виконати навіть крупнооптові замовлення в короткий термін, але це не зовсім відповідає істині.

В Україні серед металотрейдерів тільки Метінвест-СМЦ безпосередньо є структурним підрозділом виробника сталевого та оцинкованого листового металу. А значить, саме ця компанія може реально пропонувати ціни виробника на металопрокат та забезпечити швидке виконання крупних та різносортових оптових замовлень. Реальний термін виконання – від 1 до 7 робочих днів в залежності від складності замовлення. Інші продавці часто відтягують термін відправки посилаючись на різні приводи, а вартість метала у них значно вище.

Додаткові умови різання та сортування металопрокату обумовлюються ще на стадії оформлення заявки. Також слід враховувати, що в таких випадках термін виконання замовлення збільшується. 

Транспорт

Замовляючи самовивезення слід одразу визначити, на який транспорт буде відвантажуватись метал та погодити його тоннажність та габарити з менеджером металоцетру. Це обумовлено тим, що навіть на металобазах одного металотрейдеру можуть задійснюватись різни види вантажно-підіймальних кранів та вводитись габаритні обмеження. 

Інші проблеми

Тільки крупні металотрейдери, такі як Метінвест-СМЦ, АВ Метал Груп та Vikant кваліфіковано проводять кадрову політику. На невеликих базах часто працює персонал без досвіду, який робить помилки при оформленні супровідних документів. Також мають місце випадки, коли недосвідчені робітники стверджують, що фізичним особам можна перевозити оптові партії металу без документів, що потім викликає масу проблем. 

Часто при першій авторизації користувач не запам’ятовує пароль. Тому при повторному вході до особистого кабінету виникають проблеми. В такому разі необхідно не дзвонити менеджерам, а натиснути «забули пароль» й зробити все за підказками. 

На більшості сайтів інтерфейс блокує роботу, доки не буде вибрано найближче місто, де розташована металобаза. Такий формат зручний тільки для покупців з великих місць. Мешканцям периферії спочатку необхідно ознайомитись з повним переліком металобаз та визначити найближчу. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають