9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 20 Вересня, 2021

Як добрі справи посилюють маркетинг бренду

 • Емоційний зв’язок зі споживачем та фактичні продажі — сьогодні ці поняття працюють не паралельно, а залежні одне від одного. Експерти радять перезувати традиційні маркетингові механізми на інструменти, що розбурхують почуття та закривають болі клієнтів. Як? Разом з «Ліга Лідерів» — першою соціально-свідомою рейтинговою програмою в Україні. Ми об’єднуємо відповідальні бізнеси навколо допомоги стареньким та маємо вагомі аргументи чому до благодійного маркетингу варто долучатись кожній компанії.

  Навіщо благодійність бренду

  Мільйони грошей щороку інвестують великі і поменше бізнеси в соціально-значущі проекти. Адже розуміють ефективність КСВ в процесах масштабування, укріплення іміджу та утримання конкурентної переваги бренду.

  За даними дослідження Harvard Business Review, 43% опитаних американських бізнесменів, вважають благодійність наріжним каменем в життєдіяльності бренду. Адже тут мова і про лояльність споживачів, і про посилення позиції на ринку, і про сильний HR-бренд. Клієнти все більше звертають увагу на соціальну складову і коштами голосують за товар, який дбає про людей, екологію тощо.

  Бренди, що інтегрують благодійний маркетинг в основу позиціонування, вже сьогодні отримують:

  Постійну додаткову увагу від аудиторії та формування позитивного іміджу. Обираючи соціально-активну позицію як ключову стратегію розвитку, компанія нативно транслює цінності бренду, формує навколо ТМ коло класної, залученої

  аудиторії з мінімальними витратами.

  Цінність бренду та лояльність у клієнтів. Кожна людина воліє брати участь в вирішенні важливих для суспільства питань. Купуючи товар бренду, який, приміром, допомагає дитячому будинку, людина почувається героєм, не докладаючи особливих зусиль. Відповідно, продукти такої ТМ будуть користуватись більшим попитом серед аналогів.

  Вмотивованість працівників, сильний HR-бренд. Реалізуючи соціально-важливі задачі разом з персоналом, компанія формує міцний зв’язок всередині колективу та мотивує кожного працювати сумлінніше. Адже від їх роботи залежить вирішення важливих рішень. Мережа кав’ярень Starbucks, приміром, зазначила, що з моменту інтеграції благодійного маркетингу в стратегію розвитку бренду, плинність кадрів знизилась на 50%. Це дозволяє щороку зберігати близько $1000 з одного працівника.

  А продажі будуть?

  Однозначно, участь торгових марок в соціально-важливих проектах — це історія не лише про емоції. Ефективність cause marketing можна виміряти не тільки вподобайками, а й цілком реальними продажами.

  Наочний приклад: існує думка, що найбільший прибуток компанії отримують в період передноворічних розпродажів. А от Apple, Nike, GAP, Electronics Arts, Coca-Cola, American Express могли б посперечатись щодо цього стереотипу.

  В рамках благодійного руху Product Red, компанії-учасники відмічають можливість збільшувати продажі вдвічі. І навіть в період міжсезоння. Люди охочіше купують товари з червоною позначкою, адже частина коштів з їх продажу йде на боротьбу зі СНІДом.

  В історіях з колабами бізнесів та благодійними акттивностями win-win ефекту досягає кожна сторона.

  Споживач почувається альтруїстом, розуміє власну силу у вирішенні глобальних проблем.

  Бренд отримує колосальну підтримку аудиторії, підвищення впізнаваності та присутності в інфопросторі.

  Підопічні проекту — необхідну підтримку.

  Так за результатами дослідження консалтингової агенції IQ Sustainability (https://bit.ly/3hAZmrE): торгові марки, які інтегрують ідеї КСВ у бізнес, в середньому збільшують оберти продажів на 20%, покращують виробничість на 13% та скорочують плинність кадрів на 50%.

  Висновки напрошуються самі собою: можна бути просто хорошою компанією з

  вигідним оффером та міцною позицією на ринку. А можна дивитись трохи ширше та будувати потужний бренд, що закохує споживачів та лишає конкурентів на лавці запасних.

  Бізнес-рейтинг «Ліга Лідерів» за другий варіант.

  Премія та wow-ефект червоного знаку

  Ми як і Product Red, мислимо масштабно! Віримо, що кожна ТМ без виключення в тандемі зі споживачем може зіграти важливу соціальну роль. В якості бонусу — шанс вписати ім’я бренду поряд зі світовими зірками на кшталт Starbucks, Apple, Coca-Cola тощо.

  Як? Підтримуючи одиноких стареньких з «Ліга Лідерів» та демонструючи цінності компанії прямо з упаковки товару.

  Разом з дієвими PR-інструментами для просування бізнесу, «Ліга Лідерів» позначає продукцію брендів-партнерів промовистим червоним знаком. Це і маркер проактивності ТМ, і довіри споживача. Тож який товар приверне увагу покупця в першу чергу?… Відповідь очевидна.

  Призери конкурсу стають почесними учасниками Клубу Добрих справ. В рамках діяльності КДС компанії допомагають одиноким стареньким, передаючи частину коштів за реалізацію рекламних активностей або продукцію для закриття нагальних задач.

  Щоб працювати не точково, а стати центром комунікації та системної підтримки, «Ліга Лідерів» формує базу усіх державних будинків для людей літнього віку. Навіть у найвіддаленіших куточках країни. В свою чергу, класні-свідомі бізнеси можуть розраховувати на сприяння конкурсу у:

  трансляції цінностей бренду в онлайн і офлайн просторі

  формуванні департаменту КСВ, якщо такого відділу в компанії немає

  реалізації гучної PR-кампанії

  За підтримки «Ліга Лідерів», Мяу!, REHAU Ukraine, Київський БКК, Electrolux та інші видатні бренди вже інвестують в здоров’я країни. Натомість, на хвилі великих звершень, отримують паливо для стрімкого злету.

  І ваш бренд так може 🙂


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Зараз читають

  Порт Південний побудує два об’єкти для обробки експортних та імпортних вантажів

  ДП "Морський торговельний порт Южний" планує реалізацію двох великих інвестиційних проєктів, спрямованих на збільшення перевалочних потужностей підприємства....

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності,...

  У селищі Залужжя на Хмельниччині збудували ліцей

  У Хмельницькій області за два роки були завершені будівельні роботи у Залузькому ліцеї, який упродовж 32-х років...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс...