9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Як часто потрібно проводити профілактику для ноутбука?

Компактні ноутбуки дуже зручні у користуванні, мобільні й можуть працювати тривалий час в автономному режимі. Саме мобільність та компактність є основними причинами того, що ноутбуки ламаються частіше, ніж ПК.

Ремонтувати та чистити пристрій складно через щільне розташування деталей, тому фахівці рекомендують своєчасно проводити профілактику пристрою. Ремонт ноутбука зазвичай вимагає значних витрат, уникнути яких допоможе ретельне проведення профілактичних заходів.

Навіщо ноутбукам потрібна профілактика?

Більшість поломок, через які ноутбук доводиться віддавати в ремонт, пов’язана з некоректною роботою системи охолодження і, як наслідок, перегріванням. Причини перегріву можуть бути різними – від заводського браку до запиленості радіаторів та вентиляторів. Точно визначити причину несправностей дозволяє професійна діагностика ноутбука, виконана на сучасному обладнанні.

blank

Причини несправностей

У більшості випадків причиною виникнення проблем з ноутбуком є ​​пил, що осідає всередині механізму. Пил це теплоізолятор, що знижує ефективність системи охолодження. Через велику кількість пилу при прогріванні ноутбука збільшується перепад температур, що призводить до скорочення терміну служби компонентів.

Струмопровідні частинки, що містяться в пилу, досить часто стають причиною коротких замикань між електричними мережами, в результаті чого потрібен терміновий ремонт ноутбука. У пилу також містяться окислюючі контакти частинки, а окислення контактів призводить до порушення електричних з’єднань та поломки пристрою.

Найдрібніші частинки людської шкіри, шерсть тварин тощо значно гальмують роботу системи охолодження. Позбутися проблеми допоможе регулярна профілактика пристрою.

Як часто потрібна профілактика ноутбука?

Майстри сервісних центрів рекомендують враховувати для обчислення частоти профілактики умови експлуатації. Якщо пристрій експлуатується в умовах сильного запилення або з порушенням правил експлуатації, проводити профілактику слід мінімум раз на рік, а при нестабільній роботі пристрою звертатися до фахівців відразу.

Визначити необхідність у профілактиці можна за такими ознаками:

·            під час роботи пристрій гуде чи сильно шумить вентилятор;

·            сильніше звичайного нагрівається корпус;

·            система перезавантажується самостійно;

·            зависає операційна система;

·            ноутбук відключається під час роботи;

·            з’являються смуги на екрані або екран стає синім.

Якщо в будинку живуть тварини – профілактика ноутбука потрібна не рідше 2-х разів на рік. Експлуатований відповідно до правил ноутбук можна чистити раз на півтора роки.

Фахівці категорично не рекомендують виконувати чищення ноутбука самостійно на дому. Відсутність знань, досвіду та спеціального обладнання може призвести до великих витрат.

Що таке профілактика ноутбука?

Профілактика ноутбука є комплексом заходів, що включає:

·            видалення накопичень пилу та забруднень;

·            чищення систем охолодження;

·            змащування кулера для збільшення швидкості;

·            заміну теплопровідної пасти;

·            заміну термопрокладок;

·            змащування вентилятора системи охолодження;

·            очищення клавіатури;

·            зовнішнє чищення ноутбука пилозахисним засобом.

Спеціалізований сервісний центр має в своєму розпорядженні обладнання та інструменти для виконання профілактичних робіт у найкоротші терміни. Після закінчення робіт виконується діагностика пристрою. Виявлені діагностикою проблеми усуваються одразу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають