9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Виробництво зброї у Східній Європі досягло небачених обсягів з часів холодної війни

Військова промисловість Східної Європи виготовляє гармати, артилерійські снаряди та інше військове спорядження темпами, небаченими з часів холодної війни, у зв’язку з тим, що уряди країн регіону намагаються допомогти Україні у боротьбі з росією.

Про це пише Reuters, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на mind.

Сполучені Штати та Велика Британія надали найбільше військової допомоги Україні в період з січня по жовтень, як показує трекер Кільського інституту світової економіки, при цьому Польща посіла третє місце, а Чехія – дев’яте.

blank

Деякі країни колишнього Варшавського договору, досі побоюючись росії, розглядають допомогу Україні як питання регіональної безпеки.

Але чимало урядових та корпоративних чиновників та аналітиків у коментарях Reuters заявили, що конфлікт також відкрив нові можливості для військової промисловості регіону.

blank

Війна в Україні триває, а багато країн готові збільшувати витрати у сфері оборони, сказав генеральний директор польської оборонної компанії PGZ Себастьян Чвалек. За його словами, це дає оборонним підприємствам зі Східної Європи реальний шанс вийти на нові ринки та збільшити експортний виторг у найближчі роки.

PGZ – ​​державна компанія у сфері оборонної промисловості. Вона контролює 50 підприємств, які виробляють зброю та боєприпаси – від бронетранспортерів до безпілотних авіаційних комплексів.

Після початку війни PGZ вирішила вдвічі збільшити інвестиції в галузь на наступні десять років – до $1,8 млрд, сказав Чвалек.

blank
Польський ПЗРК Piorun. Фото з відкритих джерел

Наприклад, якщо у 2022 році PGZ виробить 600 зенітно-ракетних комплексів Piorun, то у 2023 їх кількість зросте до 1000. За словами Чвалека, не всі ці ракети вирушать до України. При цьому у 2021 та 2020 роках компанія випустила 300 та 350 таких комплексів відповідно.

Крім того, на інвестиції, зокрема, планується створити нові об’єкти, розташовані далі від кордону з Білоруссю з міркувань безпеки.

blank

Інші оборонні підприємства також збільшують виробничі потужності та прагнуть найняти робітників, кажуть представники компаній та чиновники з Польщі, Словаччини та Чехії.

Так, Чехія відправила Україні зброї та техніки на $2,1 млрд, сказав Reuters заступник міністра оборони країни Томаш Копечни. Майже всі компанії, які виробляють цю зброю та техніку, є приватними, додав він. За його словами, експорт зброї із Чехії цього року буде найвищим із 1989 року.

blank
Модернізований танк Т-72 для України на заводі Excalibur Army. Кадр з відео “Настоящее время”

Одразу після вторгнення росії в Україну країни Східної Європи почали постачати озброєння Києву. У міру того, як їхні військові склади спустошувалися, оборонні підприємства нарощували виробництво як старого, так і сучасного обладнання, щоб не припиняти постачання. Потік зброї допоміг Україні відтіснити російські війська з окупованих на початку війни територій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають