9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Використання гербіцидів аграріям України

Гербіциди, або засоби боротьби з бур’янами, належать до класу пестицидів, які використовуються для боротьби з небажаними рослинами в сільському господарстві, озелененні, лісництві, садівництві та промисловості. Такі речовини представлені у широкому асортименті української компанії-постачальника агрохімії та посівного матеріалу АгроПлант. Боротьба з бур’янами та іншими небажаними рослинами є економічно ефективним та дуже важливим для сільського господарства та інших суміжних галузей способом.

Використання гербіцидів аграріями за результатами 2021 року

Щороку бур’яни завдають шкоди посівам, особливо овочевим культурам, на які застосовують максимальну кількість гербіцидів. За даними Державної служби статистики України, обсяг унесених пестицидів в кілограмах за даними на кінець 2021 року такий:

Сільськогосподарська культураОбсяг внесених пестицидів, кг
Пшениця1330671
Кукурудза6321130
Соя1645910
Ріпак і кольза730683
Соняшник7345600
Буряк цукровий725611
Коренеплоди та бульбоплоди, культури овочеві та баштанні продовольчі96768
Коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну27862
Культури овочеві відкритого ґрунту68438
Культури овочеві закритого ґрунту77
Культури кормові220793

Із статистики видно, що рослини, які вирощуються у закритому грунті (теплицях) майже не потребують боротьби із бур’янами, так як небажані рослини просто не можуть розповсюдити насіння у приміщення теплиці.

Загалом на обробку сільськогосподарських культур у 2021 році було використано 19194488 кілограмів різноманітних гербіцидів, із них найпопулярнішими діючими речовинами були:

  1. ацетохлор
  2. пропізохлор
  3. глiфосату ізопропiламiнна сіль
  4. s-метолахлор
  5. гліфосату калійна сіль
  6. прометрин
  7. тербутилазин
  8. карбендазим
  9. тебуконазол
  10. метолахлор

Досходові та післясходові гербіциди

Залежно від часу застосування гербіциди класифікуються як досходові та післясходові.

При досходовому застосуванні вони можуть бути ефективними проти злакових або широколистих бур’янів. На цій стадії гербіцид можна вносити в ґрунт або навіть обробити ним насіння.

blank

З іншого боку, коли такі речовини застосовуються після появи сходів, вони можуть мати селективну дію (бути направленими на знищення конкретних видів рослин). При застосуванні після сходів, розсаду зазвичай обприскують. Селективність визначається як здатність гербіциду вбивати цільову рослину, не завдаючи шкоди або не вбиваючи нецільові рослини.

Селективні та неселективні гербіциди

Селективні гербіциди є високоспецифічними і найкраще підходять для контролю конкретного бур’яну, пов’язаного з певною культурою.

blank

 Неселективні гербіциди, з іншого боку, мають обмежене застосування в сільському господарстві та інших суміжних галузях промисловості, але вони ефективні в проєктах меліорації, де землю потрібно очистити від усієї рослинності або де бур’яни можуть локалізуватися подалі від рослин інтересу.

Цікаво, що речовина Гліфосат використовується в усьому світі як неселективний гербіцид, але він діє більш вибірково, коли використовується разом із генетично модифікованими культурами, які були розроблені спеціально для стійкості до гліфосату.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають