9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Види, застосування будівельної арматури

Круглі сталеві вироби поділяються на гарячу прокатку, ковку і холодне волочіння. Дрібна кругла сталь 5,5-25 мм в основному поставляється у зв’язках прямих стержнів і часто використовується для армування.

Кругла сталь більше 25 мм, в основному використовується для виготовлення механічних деталей, безшовні сталеві трубні заготовки. У зв’язку з цим необхідно вміти підібрати арматуру.

Як вибирати арматуру?

Характеристики  виробу повинні відповідати меті покупки.  Наприклад, для будівництва великих багатоповерхівок чи опор мостів потрібен один тип сталевого прута, з достатньою довжиною, товщиною і міцністю.

Тонке армування 6-15 мм використовується для армапоясу та решітки фундаменту.

Арматури широко поширені не тільки в будівництві, але і в багатьох інших сферах, вони використовуються навіть для звичайних побутових потреб.  Як і інші металеві вироби, арматура має кілька різновидів, кожна з яких має свої особливості і має своє призначення:

 • високоміцна арматура. Значно збільшує міцність конструкції;
 • рифлена арматура. Має ребра, які забезпечують кращий зв´язок металу з бетоном;
 • кругла-гладка. Використовується для рамок на варка чи  як сітка залізобетону, для зміцнення підлоги;

Застосовується для дрібномасштабного будівництва, наприклад, для виготовлення каркасу теплиць, парників у сільському господарстві для виготовлення вил та інше.Там де немає великих навантажень, не треба переплачувати за більш дорогий і довговічний матеріал, оскільки витрати можуть бути невиправдано великі.

bA-9DD0Onn7jopitlwa3SwMULoAqY1JJKdHR0b4Zm3B4fU-cK8HXHSienz6emYk15SnloRCa-6hKusoFAw6uQpwdW96JvEELG2u3UrzY412QmIZyxUyl63ZsqDJkyyZvZNrk8JK9

Класифікація арматури

Металеві прутки розподіляють навантаження і забезпечують достатню жорсткість. Існує кілька основних характеристик, за якими класифікується арматура.

Найпоширенішим типом є:

 1. Вуглецева сталь. Складається з гарячекатаних металевих прутиків з ребрами жорсткості.
 2. Нержавіюча сталь. Добре протистоїть корозії.
 3. Композитна арматура (скловолокно, базальтове або вуглецеве волокно).

Також для захисту від іржі, виріб можуть покривати епоксидною смолою, в основному в агресивних середовищах.

Наступною особливістю є орієнтація в конструкції. Попри те, що у арматури є хвиля зверху і вона міцно тримається в бетоні, її все одно може вирвати під високим напруженням, особливо на кутах. Тому необхідно достатньо глибоко занурити її в фундамент, чи вбудувати в сусідні конструктивні елементи.Класифікація може розділити арматуру за типом виробничого матеріалу (стрижень, дріт, арматурні вироби).  Міцність арматури визначається класом (від А1 до А6).  Для будівництва важливо враховувати різні властивості:

 • хімічний склад;
 • мінімальну межу текучості;
 • проектну стійкість; 
 • подовження при розриві;
 • нормативні допуски.

Щоб уникнути потенційних проблем які можуть виникнути під час будівництва та уникнути плутанини, звертайте увагу на маркування зазначене в технічних документах виробника.

_ZfNEFzH-YJX_aY6z8dn3tdGaK_b_OoP3b2q7qW51um2lwGtTouu-KrrnsmTF7FRw1eW5EJpf3eU2MJPzHrvykm9MZ1azVw9fYUCWY_bdoq-V8z4sK3cBWpSE5m49hTowBV-YC3j

Розрахунок сталевих прутів

Арматурний метал можна розділити за іншими критеріями.  За типом поверхні вона може бути гладкою і рифленою яка міцніше прилягає до бетону.  Не важко розрахувати кількість необхідного армуючого матеріалу.  Існують державні стандарти, які вказують всю класифікацію та методи розрахунку для кожного виду арматури.  Варто віддавати перевагу відомим виробникам, це гарантує, що виробництво ведеться відповідно до стандартів. Великий вибір арматури ви знайдете в Dimaxtd. Високоміцний сталевий дріт являє собою економічний і ефективний напівфабрикат з високою межею міцності на розрив і хорошою пластичністю.  Широко застосовується при будівництві цементних виробів, мостів, атомних електростанцій, багатоповерхових багатопролітних будинків і швидкісних автомагістралей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають