9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Види, застосування будівельної арматури

 • Круглі сталеві вироби поділяються на гарячу прокатку, ковку і холодне волочіння. Дрібна кругла сталь 5,5-25 мм в основному поставляється у зв’язках прямих стержнів і часто використовується для армування.

  Кругла сталь більше 25 мм, в основному використовується для виготовлення механічних деталей, безшовні сталеві трубні заготовки. У зв’язку з цим необхідно вміти підібрати арматуру.

  Як вибирати арматуру?

  Характеристики  виробу повинні відповідати меті покупки.  Наприклад, для будівництва великих багатоповерхівок чи опор мостів потрібен один тип сталевого прута, з достатньою довжиною, товщиною і міцністю.

  Тонке армування 6-15 мм використовується для армапоясу та решітки фундаменту.

  Арматури широко поширені не тільки в будівництві, але і в багатьох інших сферах, вони використовуються навіть для звичайних побутових потреб.  Як і інші металеві вироби, арматура має кілька різновидів, кожна з яких має свої особливості і має своє призначення:

  • високоміцна арматура. Значно збільшує міцність конструкції;
  • рифлена арматура. Має ребра, які забезпечують кращий зв´язок металу з бетоном;
  • кругла-гладка. Використовується для рамок на варка чи  як сітка залізобетону, для зміцнення підлоги;

  Застосовується для дрібномасштабного будівництва, наприклад, для виготовлення каркасу теплиць, парників у сільському господарстві для виготовлення вил та інше.Там де немає великих навантажень, не треба переплачувати за більш дорогий і довговічний матеріал, оскільки витрати можуть бути невиправдано великі.

  bA-9DD0Onn7jopitlwa3SwMULoAqY1JJKdHR0b4Zm3B4fU-cK8HXHSienz6emYk15SnloRCa-6hKusoFAw6uQpwdW96JvEELG2u3UrzY412QmIZyxUyl63ZsqDJkyyZvZNrk8JK9

  Класифікація арматури

  Металеві прутки розподіляють навантаження і забезпечують достатню жорсткість. Існує кілька основних характеристик, за якими класифікується арматура.

  Найпоширенішим типом є:

  1. Вуглецева сталь. Складається з гарячекатаних металевих прутиків з ребрами жорсткості.
  2. Нержавіюча сталь. Добре протистоїть корозії.
  3. Композитна арматура (скловолокно, базальтове або вуглецеве волокно).

  Також для захисту від іржі, виріб можуть покривати епоксидною смолою, в основному в агресивних середовищах.

  Наступною особливістю є орієнтація в конструкції. Попри те, що у арматури є хвиля зверху і вона міцно тримається в бетоні, її все одно може вирвати під високим напруженням, особливо на кутах. Тому необхідно достатньо глибоко занурити її в фундамент, чи вбудувати в сусідні конструктивні елементи.Класифікація може розділити арматуру за типом виробничого матеріалу (стрижень, дріт, арматурні вироби).  Міцність арматури визначається класом (від А1 до А6).  Для будівництва важливо враховувати різні властивості:

  • хімічний склад;
  • мінімальну межу текучості;
  • проектну стійкість; 
  • подовження при розриві;
  • нормативні допуски.

  Щоб уникнути потенційних проблем які можуть виникнути під час будівництва та уникнути плутанини, звертайте увагу на маркування зазначене в технічних документах виробника.

  _ZfNEFzH-YJX_aY6z8dn3tdGaK_b_OoP3b2q7qW51um2lwGtTouu-KrrnsmTF7FRw1eW5EJpf3eU2MJPzHrvykm9MZ1azVw9fYUCWY_bdoq-V8z4sK3cBWpSE5m49hTowBV-YC3j

  Розрахунок сталевих прутів

  Арматурний метал можна розділити за іншими критеріями.  За типом поверхні вона може бути гладкою і рифленою яка міцніше прилягає до бетону.  Не важко розрахувати кількість необхідного армуючого матеріалу.  Існують державні стандарти, які вказують всю класифікацію та методи розрахунку для кожного виду арматури.  Варто віддавати перевагу відомим виробникам, це гарантує, що виробництво ведеться відповідно до стандартів. Великий вибір арматури ви знайдете в Dimaxtd. Високоміцний сталевий дріт являє собою економічний і ефективний напівфабрикат з високою межею міцності на розрив і хорошою пластичністю.  Широко застосовується при будівництві цементних виробів, мостів, атомних електростанцій, багатоповерхових багатопролітних будинків і швидкісних автомагістралей.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною...