9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Види навісних замків

За типом запірного механізму :

1. Сувальдний в такому замку є фігурні пластини (сувальди), за допомогою ключа вони шикуються в певному порядку, що дозволяє відкривати і закривати двері. Замки з сувальдним типом механізму зустрічаються зараз досить рідко. Нічого супер видатного в таких замках немає. З точки зору виробництва, це один з найпростіших навісних замків. Легко відкриваються схожим ключем.

Переглянути всі види можете у наших партнерів: https://ultradom.com.ua/category/navesnye-zamki

сувалдний.jpgф

2. Циліндровий ключ для замка з таким типом механізму має насічки, які зміщують штифти в необхідне положення і повертають циліндр, що призводить до розблокування і відкриванню замку. Циліндровий тип механізму присутній найчастіше в навісних замках економкласу. Такі навісні замки мають низьку стійкість до розтину замку. Їх легко відкрити підручними інструментами, скріпкою, дротом і тд.

ціліндровий.jpg

3. Дисковий замок з таким типом механізму блокується набором круглих дисків, які мають химерну форму і розташовані в корпусі під особливими кутами. Для того щоб відкрити такий замок, необхідний ключ, виступи і жолобки якого повинні відповідати виїмці кожного окремого диска. В цьому випадку при повороті ключа, диски займуть необхідне становище і замок відкриється. Широко застосовуються в повсякденному житті і мають різну стійкість до розтину.

дісковий.jpg

4. Гвинтовий головним елементом механізму є спеціальний болт. Болт має незвичайну головку і звичайним торцевим ключем її відкрутити неможливо. Щоб відкрити замок, вам знадобитися спеціальний ключ, який виготовлений під головку болта. Головка болта є секретом гвинтового замка, тому при виготовленні головку болта намагаються максимально приховати від зловмисників, захистивши замок від злому. Механізм роботи такого замку простий, закручуючись, болт, притягує двері до воріт. Таким чином, викрутивши болт ми двері відкриваємо, закручуючи — закриваємо.

вінтовой.jpg

5. Кодовий це найбільш дорогий механізм. Для того щоб відкрити двері, необхідно знати цифрову комбінацію замку. Якщо код був виставлений правильно, ригелі заберуть і замок розблокується.

кодовий.jpg

За будовою та типом навішування

1. Відкритий — поширена модель, представляє з себе тіло замку з вбудованим в корпус запірним механізмом і зігнутої напівкруглої дужкою. Дужка може вилучатись як повністю, так і з одного боку замку, вона повністю відкрита і нічим не захищена. Тому такі навісні замки найбільш схильні до злому, застосувавши важеля інструмент

2. Грибоподібні замість звичайної дужки в таких замках передбачений металевий штир з потовщенням на кінці, яке нагадує капелюшок гриба. Дужка незначно виступає над корпусом або практично захована в ньому, підпиляти її стає непросто.

3. Напівзакритий замість дужки використовується металевий палець (штир), виготовлений із загартованої сталі. Він частково захований в корпусі замку, закривається вушками, а замикає край входить в корпус. Це досить надійний тип замка.

4. Закритий є найнадійнішим видом навісних замків. Замикаючий циліндр повністю захований в корпус замку. У певному положенні корпусом замку закриті навіть вушка. Це робить його особливо взломоустойчивості.

по строенію.jpg

За стійкістю до злому

Клас взломостойкості – здатність замку протистояти розтину і злому, визначається за кількістю часу, витраченого для його розкриття. В Україні клас замку позначається цифрою, в Європі — буквою

Позначення класу  
УкраїнаЄвропаОхоронні властивостіЧас розпилу
1Aнизькіне більше 5 хвилин
2Bнормальні 5-10 хвилин
3C.підвищеніне менше 10 хвилин
4Dвисокіне менше 30 хвилин

За матеріалом виготовлення

1. Алюмінієві — найлегші серед замків. Чи не іржавіють. Але є недостатньо міцними, що обумовлено м’якістю металу.

2. Стальні — найміцніші та надійні замки, стійкі до злому, але коштують недешево.

3. Чавуні — міцні, доступні за ціною і стійкі до корозії вироби. До мінусів можна віднести, що при зміні температур, на морозі чавун стає крихким, і при використанні домішок може піддаватися корозії.

4. Латуні — такі замки мають досить привабливий вигляд і стійкі до корозії, але варто відзначити, що такі моделі недостатньо міцні та мають високу вартість.

матеріал ізготовленія.jpg

За призначенням:

  1. Декоротавні по-іншому сувенірні замочки. Мають несерйозний зовнішній вигляд, широко представлені на ринку. Прикладом може послужити замки у вигляді сердечка, які популярні серед закоханих, закріплюючи на мостах, молодята закріплюють непорушність своїх почуттів.   
  2. Обмеження доступу — такі замки покликані обмежити доступ будь-які приміщення (підсобні, господарські). Такий замок не стільки охороняє, скільки захищає, попереджаючи, що доступ закритий. Це недорогі замки, виготовлені з м’яких матеріалів.
  3. Замок-охоронець такі навісні замки найчастіше використовуються для охорони важливих приміщень. І корпус і дужка в таких моделях виконані з міцних матеріалів. Дужка може додатково бути загартована, щоб мінімізувати можливість перепилювання. Такі замки важкі та дорогі.
  4. Для охорони обєктів використовуються для охорони особливо важливих об’єктів. Використовуються укріплені моделі закритого типу. Корпус замка закриває дужку, і вушка, максимально ускладнюючи його злом.
  5. Вологостійкі — використовуються на вулиці, корпус і дужка мають прогумований захист, отвір для ключа закрито спеціальною шторкою, яка запобігає потраплянню бруду і вологи.

По розміру:

  1. Малі — мають невеликі розміри, використовуються на валізах, поштових скриньках та інших малогабаритних виробах.
  2. Середні — використовуються практично повсюдно. Моделі загального призначення.
  3. Крупні — великі і важкі комірні замки, часто використовуються при замиканні воріт складів та інших господарських приміщень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають