9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Вибираємо сайдинг для будинку і дачі

Закінчений вигляд житловим будинкам та дачам, за винятком хіба що будинків із зовнішньою кладкою з облицювальної цегли, особняків з натурального каменю або фінських будинків повністю з клеєного дерев’яного бруса надає зовнішня обробка поверхні стін. Це може бути штукатурка з подальшим фарбуванням, облицювання каменем або керамічною плиткою, декоративні види штукатурок, обшивка профільною дерев’яною рейкою, монтаж складних навісних фасадів.

Одним з найцікавіших рішень є облицювання сайдингом. Щоб будинок або дача виглядали гармонійно, потрібно грамотно підібрати види облицювальних матеріалів. Якому варіанту краще віддати перевагу? Розглянемо основні види та критерії вибору сайдингу для приватних будинків та дач.

Види та характеристики сайдингу

fhyjWcWfPkbBbzBtoBClynZ2VhmH_dBK1Oq02w5-_Bu6OdxjymSP5i3ZpVpvsLX_CAJYNWrswdXDITH-tsWHS2snTIVAVaCuwlzq3c4LR-eM6S_sncj_Fl51jpeJUA

Сайдинг, який отримав велике поширення в Україні, далеко не новий. Традиційна обшивка житлових та дачних будинків дерев’яною вагонкою є не що інше, як один з різновидів даного облицювального матеріалу. Сайдинг, виготовлений з абсолютно іншої сировини, як і раніше найчастіше імітує дощату обшивку будинку: «ялинкою» з одним переломом на площині або «корабельною дошкою» з двома перепадами.

Розрізняють такі види сайдингу за матеріалами та технологіями, що застосовуються при його виробництві:

 • Традиційний з натуральної деревини. Для захисту від опадів, гниття, шкідників вироби обробляються різними видами просочень, морилок, фарб та безбарвних лаків. Цей сайдинг широко застосовується до цих пір. На сайті УкрЕкоЛіс https://ukrekoles.com.ua/ua/ можна купити пиломатеріали від виробника в Києві зі зручною та швидкою доставкою. 
 • Деревоволокнистий із застосуванням різних смол. Облицювання боїться вологи, тому покривається різними полімерами. Воно практично втратило свої позиції на ринку оздоблювальних матеріалів.
 • Алюмінієвий та мідний сайдинг. Прекрасно виглядає, дозволяє реалізовувати дизайнерські рішення від класики до хай-тека. Але високі ціни вихідних матеріалів обмежують область застосування.
 • Пластиковий (ПВХ або більш сучасний акриловий). Широко поширений завдяки легкій вазі та широкій колірній гамі.
 • Сталевий оцинкований з полімерним покриттям, що імітує текстуру деревини різних порід та відтінків, а також кольорів основного спектру.
 • Цементно-волокнистий з наповненням з целюлози. При багатьох експлуатаційних та естетичних плюсах сайдинг важкий, дорогий, вимагає праці кваліфікованих робітників при нарізці та монтажі на фасаді.
 • Керамічний з глини з різними наповнювачами. Фактично наближається до традиційної керамічної плитки та інших керамоматеріалів, застосовуваних при монтажі навісних фасадних систем. Такий сайдинг вимагає серйозного підходу на всіх стадіях, від проектування до монтажу фасаду.

Як вибрати сайдинг для обшивки будинку

HzcVWCbjwBqkT1NbAQ24g_rhZP8z6QLiWGQndamI0iyUntomXVAgJGendJ9PLPGUk-m85gnIQGo2A21iFbw1beVT9wk1gg7zfHpg-3gUq9vfEFgdRedQNi0Omk7ipQ

Вибір виду сайдинга залежить від багатьох факторів, але перш за все від смаку та переваг господаря будинку або дачі, експлуатаційної та фінансової доцільності. Найчастіше застосовуються види сайдингу з пластику та стали. При виборі сайдингу слід враховувати такі важливі параметри:

 • окрас оздоблювального матеріалу;
 • товщину панелей;
 • тип отворів для кріплення цвяхів або саморізів;
 • тип та фактуру лицьової поверхні;
 • показники пластичності.

Визначившись з цими параметрами, можете обрати матеріал, в залежності від власних вимог та побажань.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають