9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

З’явилися фото нової української вогнеметної системи “Спека” на базі “Дозор-Б”

На ХКБМ ім. Морозова завершили роботи з інтеграції пускової нової системи зброї з базовою платформою, під яку вона створювалась – це тактична колісна бойова машина 4х4 “Дозор-Б”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Основними виконавцями робіт зі створення першої вітчизняної легкої вогнеметної системи на базі шасі “Дозор-Б” є декілька підприємств, що входять до складу концерну “Укроборонпром”. Головний виконавець та інтегратор – ХКБМ ім. Морозова, яке власне є розробником “Дозору”.

blank
Мобільна вогнеметна система “Спека” на базі ТБКМ “Дозор-Б”. Фото: Defence Express.

Інші ключові партнери проєкту – це ДП “Шепетівський ремонтний завод”, яке відповідає за пакет направляючих для малогабаритної системи запуску нових боєприпасів та ДАХК “Артем” – безпосередній розробник та виробник нових засобів враження.

Проєкт розроблений за участю фахівців Центрального науково-дослідного інституту ОВТ ЗС України.

Ідея розробки легкої мобільної вогнеметної системи “Спека” на базі ТБКМ “Дозор-Б” народилась у “надрах” Управління високоточної зброї та боєприпасів Концерну “Укроборонпром”. А відповідне рішення на запуск внутрішньої дослідно-конструкторської роботи по розробці системи”Спека” приймало керівництво Концерну.

Легка мобільна вогнеметна система “Спека” на базі ТКБМ “Дозор-Б” поєднує у собі низку ключових характеристик та можливостей, які вкрай потрібні на сучасному полі бою.

На переконання її розробників переваги системи – у її високій мобільності, непомітності для ворога, спроможності швидко проводити вогонь у відповідь і оперативно міняти місце знаходження, уникаючи загрози ворожих ударів.

blank
Мобільна вогнеметна система “Спека” на базі ТБКМ “Дозор-Б”. Фото: Defence Express.

“Вогневий” “Дозор” ззовні важко відрізнити від лінійної машини. Проте він отримав дійсно новий функціонал і перетворився на легку РСЗВ – в його кузові знаходиться система з 10 термобаричними снарядами, розміщеними у направляючих. При потребі пакет направляючих піднімається у бойове положення і розрахунок здійснює пуск. Максимальна дальність пуску до 7 км.

Нова система зброї, як очікується, матиме значну вогневу потужність з огляду на її оснащення саме термобаричними боєприпасами. Термобаричний реактивний снаряд у калібрі 122-мм РС-122ТБ під нову РСЗВ “Спека” на базі “Дозор-Б”, перебуває у плановому графіку розробки.

blank
Некерований термобаричний боєприпас РС-122ТБ «Спека» від ДАХК «Артем». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Раніше Президент Компанії – Голова правління ДАХК “Артем” Володимир Зімін повідомив про те, що “ми успішно випробували термобаричну бойову частину, вона показала дуже високу ефективність і на цей момент ми ведемо роботи по руховій частині. Я думаю, що в найближчі місяці ми вже вийдемо на вогневі випробування. Фактично, я вважаю, до кінця цього року снаряд буде готовий”.

Також він стверджував, що українські військові виявили зацікавленість в цьому зразку озброєння. Раніше таких боєприпасів та систем в арсеналі Збройних Сил України не було. В той час як Російська Федерація активно розвиває цей напрям. На додачу до важкої вогнеметної системи ТОС “Буратино” на озброєння ЗС Росії заплановано прийняти нову важку вогнеметну систему ТОС-2 на колісному шассі під назвою “Тосочка”.

blank
Дрон-камікадзе «Мисливець» від ДАХК «Артем». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Українську вогнеметну “Спеку” готують до заводських випробувань. У новому камуфляжі ця мобільна вогнеметна система на базі ТБКМ “Дозор-Б” буде продемонстрована на День Незалежності.

Наступний уже запланований етап у розробці системи “Спека” – це розробка роботизованої версії, яка зможе використовувати боєприпаси із комбінованою бойовою частиною.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають