9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

З’явилися фото добудованої серійної версії САУ “Богдана”

У мережі з’явились перші фото добудованої серійної самохідної гаубиці 2С22 “Богдана” українського виробництва.

Фото гаубиці опублікували в соціальних мережах, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Колісну гаубицю сфотографували під час пересування власним ходом на одній із доріг на території України.

Сфотографована машина – серійна версія САУ 2С22 на оновленому шасі. У цій САУ виправили недоліки, які виявили під час випробувань та експлуатації у бойових діях під час російсько-української війни.

Богдана 2.0

Міністр оборони України Олексій Резніков у січні повідомив, що Україна профінансувала серійне виробництво вітчизняної артилерійської установки «Богдана» калібру 155-мм. За словами міністра, робота розпочалася ще навесні 2022 року.

blank
Нова кабіна САУ “Богдана”. Фото: Олексій Резніков

Також міністр оприлюднив фотографію з новим шасі для серійних 155-мм самохідних установок українського виробництва.

Тоді Резніков підкреслив, що вітчизняна артилерійська установка «Богдана» успішно пройшла випробування на полі бою. Колісна САУ працювала на різних ділянках фронту російсько-української війни, завдаючи вогневих ударів по окупантах.

4 травня у мережі з’явилися фото, на яких зображено процес виробництва серійної версії української артилерійської системи «Богдана».

blank
Виробництво нової версії САУ 2С22 “Богдана”, травень 2023 року. Фото: Фашик Донецький

На фото потрапило колісне шасі, схоже за деякими ознаками на трьохвісну вантажівку МАЗ-6317. Заброньована кабіна для водія та розрахунку гармати нагадує дизайн бронетехніки української бронемашини «Варта» виробництва підприємства “Українська бронетехніка”.

blank
Виробництво нової версії САУ 2С22 “Богдана”, травень 2023 року. Фото: Фашик Донецький

На початку травня на шасі встановили частину системи управління вогнем, проте ще була відсутня гармата та інші механізми, які забезпечують її роботу під час стрільби.

На міжнародній виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі Краматорський завод важкого верстатобудування представив проєкт перспективної української колісної гаубиці “Богдана” на шасі чеської чотирьохвісної вантажівки Tatra T815 8×8.

blank
Модель САУ 2С22 “Богдана” на шасі Tatra на виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі, 22 лютого 2023 року. Фото з відкритих джерел.

Цей варіант артилерійської установки у народі називають “Богданою 3.0”. Судячи з фото, він суттєво відрізнятиметься від попереднього варіанту, а також матиме повністю автоматизований механізм заряджання артилерійських боєприпасів.

Останні новини:

Зараз читають