9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

З’явилося відео випробувань нового українського комплексу радіотехнічної розвідки Gekata

Науково-виробничий центр “Інфозахист” оприлюднив відео випробувань нового українського комплексу радіотехнічної розвідки Gekata, які відбулися у п’ятницю, 18 лютого.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Це вже другі випробування комплексу. Перший політ Gekata, який створений на базі вітчизняного безпілотника PD-2 від Ukrspecsystems, відбувся 27 грудня 2021 року.

Як ми вже повідомляли, головна мета випробувань полягала у встановленні критичних умов експлуатації комплексу: визначення навантажень прискорень під час злету та посадки, фіксація вібрацій під час польоту комплексу, вплив висоти на роботу систем тощо.

Проведенні випробування дозволять НВЦ “Інфозахист” врахувати отримані результати у подальшій роботі над комплексом для забезпечення його працездатності у різних умовах експлуатації.

Фото: Інфозахист

Основою комплексу Gekata є 10-кілограмовий контейнер з обладнанням для ведення радіотехнічної розвідки.

Сам комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів з Gekata. Три БПЛА мають знаходиться у небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу лінії фронту протяжністю 100 кілометрів та на глибині до 450 кілометрів від місця баражування.

Така структура дозволяє збирати всю необхідну інформацію про об’єкти противника, які випромінюють сигнали у радіопросторі та точно визначити їхні координати у режимі 24/7. Тож мова йде не тільки про пункти управління та командно-штабні машини, а про контрбатарейні радари, РЛС зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) або літаків, та навіть про звичайні радіостанції рядових бійців противника.

Загалом можливості Gekata дозволяють відстежувати одночасно до 200 цілей та передавати інформацію про них у режимі онлайн. Або, у випадку повної “радіотиші” чи автономного польоту, накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях для подальшого збору і аналізу після повернення до пункту базування.

Останні новини:

Зараз читають