9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

На виставці “Зброя та Безпека-2021” відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відзначається, що над створенням цього амбітного проєкту працювали “25 найкращих українських вчених та фахівців у сфері авіакосмічної галузі” на чолі з колишнім гендиректором ДП “Антонов” Олександром Лосем та ексголовою Державного космічного агентства України Володимиром Усовим.

Надшвидкий бойовий дрон з технологіями stealth та “ройовими можливостями”, за словами розробників, здатен у внутрішніх відсіках переносити озброєння вагою до 1 тонни.

Розробники стверджують, що бойовий дрон розробляли у партнерстві з кращими підприємствами України, наприклад ДП “Івченко-Прогрес”, “АТ “Мотор Січ” та ТОВ “Гідробест”.

blank
Макет перспективного ударного БПЛА ACE ONE на виставці “Зброя та Безпека-2021”. Фото: Defence Express

Судячи з рекламного відео, ACE ONE оснащений потужним турбореактивним двигуном (ймовірно його двоконтурною версією, на кшталт ТРДДФ АІ-322Ф).

blank
Розміри українського перспективного БПЛА ACE ONE

Це дозволяє при досить значних розмірах (довжина 8 метрів, ширина 11 метрів) та вазі (максимальна злітна вага 7,5 тонн) розвивати майже звукову швидкість – 0,95 Маха.

blank
ACE ONE створений з використанням технології stealth й оснащений турбореактивним двигуном

При цьому, за розрахунками українських конструкторів, ударний БЛА буде мати бойовий радіус 1500 км та підійматися на висоту до 13,5 км.

Судячи з відео, безпілотник має багато схожих рис з американським проєктом Lockheed Martin RQ-170 Sentinel та російським С-70 “Охотник”.

blank
БПЛА ACE ONE здатен виявити та знищити повітряні цілі. Цікаво, що виходячи з відео в одному відсіку може знаходиться до чотирьох одиниць озброєння

Попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (ймовірно, трьох) та наземної станції управління – $12-13 млн. Таку ціну розробник вказав у англомовному пресрелізі щодо презентації безпілотного комплексу на виставці “Зброя та Безпека-2021”.

blank
Макет перспективного ударного БПЛА ACE ONE на виставці “Зброя та Безпека-2021”. Фото: Defence Express

За задумом, вітчизняна безпілотна “невидимка” буде не просто розвідником, а зможе нести та використовувати високоточне кероване озброєння (та ймовірно вільнопадаючі бомби) як проти наземних, так і проти повітряних цілей, яке може бути розташоване у двох великих внутрішніх відсіках.

blank
ACE ONE зможе виявити, навестись та знищити наземну ціль за допомогою високоточних ракет

Так, у відеоролику ACE ONE знищує ракетою безпілотний апарат, схожий на новий розвідувально-ударний БПЛА “Орион”, а в іншому кадрі ще однією ракетою російський танк Т-90. Також продемонстроване бомбардування невеликого військового табору авіабомбою.

blank
Знищення ACE ONE табору за допомогою авіабомби

Тобто фактично мова йде про створення багатофункціонального бойового літального апарату, що здатний застосовувати різноманітні види важкого сучасного й перспективного озброєння проти цілей як на землі, так і у повітрі й виконувати функції притаманні літакам бойової авіації (наприклад F-16А або Dassault Rafale).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають