9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Травня, 2023

ЗСУ використовують українські ракети «Вільха-М» з дальністю до 110 км – ЗМІ

Українські військові використовують 300-мм кориговані ракети «Вільха-М» з дальністю до 110 км.

Про це розповів перший заступник голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Іван Вінник у коментарі для The War Zone, передає Національний Промисловий Портал.

«Так, «Вільха» використовувалась у бойових діях», — сказав він у вівторок під час XV конференції «Безпековий діалог між США та Україною», яка відбулася в Національному прес-клубі у Вашингтоні.

Зазначається, що точне місце застосування ракет «Вільха-М» не називали.

Вінник розповів The War Zone, що програма модифікації «Вільхи-М» почалася в 2018 році і випущено близько 100 одиниць. Перше бойове застосування відбулося в бойових діях у травні 2022 року.

За його словами точність ракет підвищується завдяки так званим «газовим кермам» — десяткам невеликих отворів, що випускають паливо. Це дозволяє наведення ракети на ціль через GPS. Конкретні характеристики щодо точності представник NAUDI не уточнював.

blank
Випробування високоточних реактивних боєприпасів системи “Вільха-М”

Вінник також розповів, що існують плани зі збільшення дальності ракети до 150 км, однак не уточнив коли саме можуть бути готові такі варіанти та скільки їх буде виготовлено.

«Скажемо так, сподіваюся якраз до очікуваного контрнаступу на півдні країни в бік Азовського моря», — сказав він The War Zone.

blank
РСЗВ «Вільха» на виставці IDEX-2023. Фото: «ДержККБ «Луч»

Нові ракети, додав Вінник, не будуть випробовуватися до використання в бойових діях і пройдуть перевірку одразу на полі.

У The War Zone зазначають, що Вільха-М зі збільшеним радіусом дії матиме приблизно таку саму дальність, як наземна бомба малого діаметру (GLSDB), які США пообіцяли передати Україні. У виданні відмічають, що в української розробки значно більша боєголовка та набагато більша кінетична сила.

Про ракети «Вільха»

«Вільха-М» – це покращена ракета до української РСЗВ «Вільха». Перша версія цієї 300-мм системи була заснована на радянській ракетній установці БМ-30 «Смерч» з використанням того ж шасі вантажівки та пускової установки.

blank

Над створенням комплексу працювало близько п’ятнадцяти підприємств українського оборонно-промислового комплексу. З часом було представлено макети нової пускової установки.

blank

Оновлену ракету, яка ймовірно і є згаданою Вінником «Вільхою-М», представили у Польщі на виставці «MSPO 2022».

Головною відмінністю нової керованої ракети стало забезпечення на початковій ділянці траєкторії корекції польоту реактивного снаряда за допомогою імпульсних двигунів. Це дозволило звести до мінімуму відхилення польоту реактивного снаряда від заданої траєкторії.

blank
Ракета для РСЗВ «VILKHA» («ВІЛЬХА») від українського підприємства «КБ ЛУЧ». Фото: armyrecognition

У завершальній частині ракетний снаряд наводиться на ціль інерційно-супутниковою навігаційною системою.

Також українська ракетна установка забезпечує формування індивідуальних польотних завдань для кожного реактивного снаряда, що дозволяє уражати кілька цілей одним залпом.

blank
Фото: ДК “Укроборонпром”

Технічні характеристики:

  • кількість снарядів у пакеті напрямних – 8-12 шт.;
  • максимальна дальність стрільби – до 110 км;
  • довжина снаряда – 7600 мм;
  • калібр снаряда – 300 мм;
  • маса снаряда – 923 кг;
  • система наведення – INS+GPS;
  • кількість каналів управління – 12;
  • тривалість повного залпу – не більше 40 с;
  • час контролю снаряда – не більше 3 хв;
  • температура навколишнього середовища – від -40 до +50 °С.

Нагадаємо, нещодавно український розробник ракетних систем ДП «ДержККБ «Луч» представив свою продукцію на міжнародній виставці озброєння IDEX-2023 у Абу-Дабі.

Останні новини:

Зараз читають