9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 8 Березня, 2021

ЗСУ у 2018 році почне будівництво перших 15 залізобетонних сховищ для зберігання боєприпасів

 • Левову частку із 500 млн грн, передбачених на фінансування заходів живучості баз, складів і арсеналів ЗСУ, спрямують на будівництво нових об’єктів для зберігання боєзапасу українського війська. Розпочати зведення принаймні 15 таких сховищ, планується вже поточного року.

  Про це під час брифінгу в Генеральному штабі ЗСУ повідомив начальник Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України полковник Микола Швець. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Ukrainian Military Pages.

  Начальник Центрального управління безпеки військової служби ЗСУ, на яке й покладено завдання з організації заходів щодо підвищення живучості та вибухопожежобезпеки місць зберігання боєзапасу, наголосив, що будівництво та облаштування нових, сучасних арсеналів є життєво необхідною потребою українського війська.

  Офіцер звернув увагу присутніх на те, що проблема організації належного стану живучості українських військових арсеналів особливої гостроти набула із початком 2014 року бойових дій.

  Хоча насправді вона існувала й раніше, а військові постійно намагалися привернути до неї увагу урядовців. Однак тривалий час мало хто у владних коридорах переймався проблемою, успадкованою Україною від радянської армії: десятки тисяч тонн боєприпасів, вивезених із країн Східної Європи, де до того базувалися угруповання військ соціалістичної імперії, були складовані на ґрунті просто неба, почасти без щонайменшого дотримання вимог щодо живучості таких об’єктів.

  Протягом усіх років після утворення незалежної України цій проблемі не приділялося належної уваги, адже відбувалося скорочення Збройних Сил, розформування військових частин, боєзапаси утилізували та продавали.

  При цьому тривалий час головним нормативним документом, який регламентував те, що потрібно робити з армійським боєзапасом, була затверджена Кабміном ще 1995 року «Програма забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз та складів озброєння, ракет, боєприпасів, компонентів ракетного пального».

  Загальна сума коштів, спланованих у відповідності до неї на період з 1995 по 2015 рік, становила 1 млрд 452,5 млн грн, і освоєння цих коштів насправді могло б зрушити проблему з мертвої точки.

  Реальне ж фінансування за нею почало надходити лише з 1999 року і до подій 2014-го коливалося на рівні від 10% до 39%.

  Винятком став період з 2005 по 2009 рік, коли після вибуху складів у Новобогданівці обсяг фінансування потреб живучості тримався на рівні 99% від передбачених. Однак із приходом до влади команди президента-втікача про проблему знову забули.

  Лише 2015 року в Збройних Силах було започатковано організаційні зміни, що передбачають підвищення рівня живучості об’єктів зберігання боєприпасів та ракет, застосування в охоронних системах засобів протиповітряної оборони, РЕБ і кінологів, створення нових відповідних підрозділів.

  2017 року обсяг фінансування на забезпечення надійного зберігання боєзапасу на базах і арсеналах було збільшено в кілька разів, — зазначив полковник Микола Швець. — Нині загальний розрахований обсяг фінансування визначених заходів живучості на період до 2025 року становить близько 7,8 млрд грн. Виконання запланованих завдань дозволить нам зробити зберігання боєзапасу максимально безпечним.

  Ще одним свідченням того, що проблему забезпечення належного зберігання боєприпасів у війську нарешті почали по-справжньому вирішувати, стало створення наприкінці минулого року Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України.

  Саме на цей структурний підрозділ з 28 жовтня 2017 року відповідно до спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ було покладено організацію та контроль за виконанням заходів щодо підвищення живучості арсеналів, баз та складів зберігання боєзапасу Збройних Сил та організацію служби військ.

  Отже, на відміну від попередніх років, усі важелі управління, а з ними й відповідальність за стан живучості, охорону й оборону об’єктів зберігання боєзапасу, підготовку та дії вартових і пожежних підрозділів віднині зосереджено в єдиному органі військового керівництва. Це, на думку полковника Швеця, має позитивно вплинути на рівень виконання вищезазначених завдань.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Зараз читають

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального...

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також...

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів...

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних...