9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Збройні сили збираються закупити чеські колісні САУ Dana-M2

Як повідомив Начальник ракетних військ і артилерії − начальник управління РВіА командування підготовки Командування СВ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський, Збройні сили найближчим часом розглядають можливість придбання чеських колісних артилерійських установок Dana-M2 калібром 152-мм.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“На заміну причіпних гармат, наразі, розглядають питання закупівлі й постачання 152-мм самохідної гаубиці Dana-M2 виробництва Республіки Чехія”, – відзначив Андрій Маліновський напередодні Дня ракетних військ і артилерії ЗСУ в інтерв’ю Інформаційному агентстві Міністерства оборони України АрміяInform.

Ця самохідна артилерійська установка на шасі Tatra 8х8 була розроблена ще у 70-х роках минулого сторіччя, але має досить непогані ТТХ. У 2018 році ця модель від Excalibur Army була представлена на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2018”.

blank
152-мм самохідної гаубиці Dana-M2 від Excalibur Army на “Зброя та Безпека-2018”

Згідно з отриманою Defense Express інформацією, закупівля певної кількості колісних САУ Dana-M2 запланована вже у цьому році, згідно з ДОЗ-2020.

Варто додати, що Збройні сили збираються поступово замінити всі великокаліберні системи радянського зразка.

“Із цією метою передбачають поступово замінити артилерійські системи (2А36, 2А65, 2С19, 2С5) на 155-мм самохідні гаубиці на колісному шасі, а окремих типів самохідних гаубиць (2С1 та 2С3) на 155-мм самохідні гаубиці на гусеничному шасі”, – повідомив Начальник ракетних військ і артилерії ЗСУ.

Тобто, мова йде про заміну буксированих 152-мм гармат 2А36 “Гиацинт-Б” й самохідної версії 2С5 “Гіацинт-С” та буксированих гаубиць 2А65 “Мста-Б” і їх самохідного аналога САУ 2С19 “Мста-С” на колісні версії (Dana-M2), а 122-мм гусеничні САУ 2С1 “Гвоздика” й 152-мм 2С3 “Акація” планують замінити на самохідні гаубиці на гусеничному шасі “натівського” калібру.

blank

“Розглядають можливість закупівлі іноземних виробів типу KRAB (Польща) з перспективою налагодити виробництво вітчизняних самохідних гаубиць на гусеничному ходу”, – зауважив Андрій Маліновський, коментуючи це питання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають