9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Збройні сили закуплять снаряди різних калібрів та ракети до «Вільхи»

У Міністерстві оборони здійснюються заходи щодо забезпечення потреби Збройних Сил у боєприпасах та створення їх нормативних запасів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Зокрема у повідомленні Міноборони йдеться, що станом на липень 2020 року оборонним відомством проводиться робота із закупівлі 152-мм снарядів у встановленому порядку відповідно до визначених асигнувань.

Триває переддоговірна робота щодо закупівлі 82-мм, 120-мм мін; 122-мм, 152-мм пострілів визначеної номенклатури, в тому числі за імпортом.

Постачання боєприпасів здійснюватиметься відповідно до умов укладених контрактів за графіками поставки з урахуванням виробничих можливостей.

Крім того, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДК «Укроборонпром» та Міністерством оборони України проводиться робота щодо організації замкнутого циклу виробництва боєприпасів та їх елементів на базі підприємств оборонно-промислового комплексу України у рамках державної цільової програми.

Згідно з Державною цільовою програмою створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року (президентським указом програму продовжено до 2024 року – ред. UMP), на Міністерство оборони покладено завдання щодо проведення дослідно-конструкторських робіт на розроблення визначених типів боєприпасів.

Протягом 2017-2019 років прийнято на озброєння (допущено до експлуатації) Збройних Сил України понад 10 типів боєприпасів, триває розроблення 9 нових видів боєприпасів.

Опрацьований План, який передбачає відновлення виробничих потужностей зі складання і ремонту боєприпасів на визначених арсеналах упродовж 2020 – 2022 років.

У поточному році забезпечено стале фінансування заходів з розвитку та закупівлі ракетно-реактивного озброєння за державним оборонним замовленням.

За результатами виконання держоборонзамовлення на кінець 2020 року планується:

  • розпочати державні випробування модернізованої високоточної ракети до БМ «Смерч» (у рамках проєкту «Вільха»);
  • модернізувати необхідну кількість пускових установок БМ «Смерч» для стрільби новими ракетами;
  • закупити близько 200 високоточних ракет до БМ «Смерч»;
  • відновити з модернізацією 200 ракет до БМ «Смерч» (ймовірно йдеться про «Вільха-Р»);
  • продовжити створення ракет до БМ «Град» з підвищеною дальністю;
  • завершити створення берегового ракетного комплексу «Нептун» та розпочати його закупівлю;
  • закупити пускові установки та ракети до протитанкових ракетних комплексів відповідно до потреб визначених Збройними Силами України.
blank

Нагадаємо, що у рамках проєкту «Вільха» з 2015 року розроблялось три варіанта 300-мм реактивних боєприпасів, зокрема: «Вільха-Р» – ракета 9М55 до РСЗВ «Смерч» з продовженим ресурсом, Р624 «Вільха» – ракета в корпусі 9М55 з новим твердопаливним двигуном (прийнята на озброєння), системою коригування на базі GPS та інерційної системи навігації, додатковими газодинамічними двигунами і Р624М «Вільха-М» – повністю нова ракета – нові корпус, двигун, аналогічна до «Вільхи» система коригування та газодинамічних двигунів.

Нещодавно також стало відомо про розроблення нових модифікацій – Р224М1 «Вільха-М1» та Р224М2 «Вільха-М2», які матимуть дальність стрільби 140 км, а при використанні нового палива понад 150 та 200 км відповідно.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають